Na de ministerraad heeft demissionair minister Grapperhaus laten weten dat het aantal besmettingen flink is gestegen naar 7500, daarmee vooruitlopend op de RIVM-cijfers die later vandaag bekend zullen worden gemaakt. Mede hierdoor is er nog niet over een mogelijk afschaffen van de avondklok.
“Ik sta hier niet in een ontspannen stemming van: laten we eens kijken wat er allemaal kan gebeuren. We moeten echt heel behoedzaam zijn.”
Er zijn inmiddels al wel 2 miljoen coronavaccinaties gezet sinds januari, wat wel de eerste prikken en de herhaalprikken bij elkaar opgeteld zijn. Komende maand wordt verwacht dat Nederland op 3 miljoen vaccinaties zal zitten. Dit wordt gedaan door de vaccins van op dit moment Pfizer/BioNtech, Moderna en AstraZeneca en binnenkort nog het vaccin van Janssen erbij.
Foto: pixabay