In de Johan Cruijff Arena heeft Ajax met moeite een 2-1 overwinning op NAC Breda veiliggesteld. De ploeg van trainer John Heitinga had grote moeite om grip te krijgen op het spel van de tegenstander. Toch was het Kenneth Taylor die vlak na de hervatting het winnende doelpunt op zijn naam schreef.
Onrustig spel en snelle gelijkmaker
De thuisploeg kende een vliegende start met een doelpunt van Oscar Gloukh in de vierde minuut. Het goede gevoel hield echter niet lang stand. Kort daarna mocht NAC vanaf de strafschopstip toeslaan, nadat Owen Wijndal de bal ongelukkig met de hand beroerde. Sydney van Hooijdonk benutte het buitenkansje en bracht de stand op 1-1. Voor de rust wist Ajax nauwelijks gevaar te stichten. Een tweede treffer van Van Hooijdonk leek de bezoekers zelfs op voorsprong te zetten, maar de VAR keurde die poging af wegens buitenspel.
Taylor maakt verschil na rust
Na de pauze bracht Heitinga frisse krachten in het veld, wat direct resultaat opleverde. Kenneth Taylor zette Ajax opnieuw op voorsprong met een rake uithaal, na voorbereidend werk van Raรบl Moro. De VAR onderzocht de situatie, maar het doelpunt bleef staan.
NAC gevaarlijk ondanks rode kaart
Ondanks de achterstand bleef NAC gevaarlijk. Een treffer van Kamal Sowah werd afgekeurd en Van Hooijdonk raakte de paal. De rode kaart van Maximilien Balard leek Ajax meer lucht te geven, maar ook tegen tien man had de thuisploeg moeite om de controle te behouden.
Onvrede bij supporters
Uiteindelijk bleef het 2-1, maar de overwinning kwam Ajax duur te staan. Het spel oogde onrustig en slordig, wat na het laatste fluitsignaal leidde tot een striemend fluitconcert vanaf de tribunes.
Bron: NOS; foto: Vysotsky (Wikimedia)
https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en