donderdag, mei 14, 2026
12.3 C
Groningen

Arrestatie na 20 jaar in coldcase moord Rotterdam

In Rotterdam heeft het coldcaseteam, in samenwerking met Zweedse autoriteiten, een belangrijke arrestatie verricht die een langlopend moordonderzoek nieuw leven inblaast. Een 51-jarige man uit Libië is onlangs in Zweden aangehouden op verdenking van de moord op een 33-jarige Tunesiër in 2003.

Op de late avond van 14 september 2003 werd de Tunesiër dood aangetroffen op de Duivenvoordestraat in de wijk Middelland. Het onderzoek toonde aan dat het slachtoffer door geweld om het leven was gekomen. Ondanks een direct opgestart groot onderzoek, duurde het jaren voordat er een doorbraak kwam.

Cruciale DNA-match leidt tot arrestatie

Forensische Opsporing stelde DNA-sporen van de verdachte veilig, maar de zaak bleef lang onopgelost. Pas in 2019 werd er een match gevonden met DNA dat in Zweden van de verdachte was afgenomen. De details rondom de DNA-afname zijn niet vrijgegeven wegens privacyregels. Na de match bleek de man internationaal gezocht te worden, maar hij was aanvankelijk onvindbaar.

Internationale samenwerking brengt succes

Zijn locatie bleef lange tijd onbekend, tot recente inspanningen van de Zweedse autoriteiten hem lokaliseerden en arresteerden. Na zijn arrestatie is de verdachte overgeleverd aan Nederland, waar hij op 10 maart door de rechter-commissaris is voorgeleid. Hem is bevolen nog 14 dagen in voorarrest te blijven.

Het onderzoek is hiermee in een stroomversnelling geraakt, wat wordt beschouwd als een aanzienlijke vooruitgang door het Openbaar Ministerie. Verdere details van het onderzoek worden momenteel niet vrijgegeven om het lopende onderzoek niet te hinderen.

Bron: Politie

Recente publicaties

Pensioenfondsen onder nieuw pensioenstelsel voelen beursklappen ook

De beurs onrust door het conflict in het Midden-Oosten...

Vertrouwen in politici en Tweede Kamer op dieptepunt in 2025

Het vertrouwen in politici en de Tweede Kamer is...

Ondernemersvertrouwen zakt hard weg in tweede kwartaal 2026

Het sentiment onder Nederlandse ondernemers heeft in korte tijd...

Economie groeit nauwelijks, maar consument gaf in maart weer meer uit

De Nederlandse economie is 2026 voorzichtig begonnen. In het...

Stroomnet gaat voor het eerst helemaal op slot: wat zijn de gevolgen?

Het volle stroomnet was de afgelopen jaren vooral een...

Gerelateerde artikelen