vrijdag, september 18, 2026
15.8 C
Groningen

Dodental na vliegtuigcrash Ahmedabad loopt op tot 274 door doden ‘op de grond’

Het aantal slachtoffers van de vliegtuigcrash in het Indiase Ahmedabad is opgelopen tot 274. Dat meldt de Indiase nieuwszender NDTV. Zeker 33 mensen kwamen om het leven op de plek waar het toestel neerstortte, in een drukbevolkte woonwijk.

Toestel stortte neer in woonwijk

De ramp vond plaats op donderdag, kort nadat een Boeing 787-8 van Air India was opgestegen met bestemming Londen. Het toestel, dat twaalf jaar oud was, had 230 passagiers en twaalf bemanningsleden aan boord. Het kwam neer op een gebouw dat werd gebruikt door medisch personeel.

De exacte oorzaak van het ongeval is nog niet vastgesteld. Wel zijn beide zwarte dozen inmiddels veiliggesteld. Volgens de Indiase minister van Burgerluchtvaart zal het onderzoek binnen drie maanden moeten worden afgerond.

Inspectie van alle Boeing 787’s in India

De minister liet ook weten dat alle Boeing 787-toestellen in India met spoed worden gecontroleerd. Van de meer dan dertig toestellen in gebruik zijn er inmiddels acht onderzocht. Hij benadrukte dat de ramp diepe indruk heeft gemaakt: “De vliegtuigcrash in Ahmedabad heeft het hele land geschokt.”

Enige overlevende in ziekenhuis

Van de 242 inzittenden heeft slechts één persoon het ongeval overleefd. De 40-jarige Brit ligt nog in het ziekenhuis, waar hij gisteren bezoek kreeg van de Indiase premier Modi.

“Hij maakt het erg goed en kan binnenkort worden ontslagen,” aldus de behandelend arts. De man was op familiebezoek in India. Zijn broer overleefde de crash niet.

Slachtoffers moeilijk te identificeren

De identificatie van de slachtoffers verloopt moeizaam, omdat veel lichamen zwaar zijn verbrand. Honderden nabestaanden hebben DNA afgestaan om identificatie mogelijk te maken.

Bron: NOS

Recente publicaties

Koopkracht steeg in 2025, maar zelfstandigen en gepensioneerden blijven achter

De koopkracht van Nederlanders is in 2025 opnieuw gestegen....

Arbeidsmarkt groeit niet meer door, terwijl werkloosheid licht oploopt

De Nederlandse arbeidsmarkt blijft sterk, maar de groei lijkt...

Aankloten in de Zeegser Duinen: een middag vol plezier en goede gesprekken

Wat een gezellige middag in de Zeegser Duinen! 🌿We...

Miljoenennota 2027: koopkracht onder druk, miljarden naar wonen en veiligheid

Nederland staat er economisch nog redelijk voor, maar de...

FNV zet hoog in met looneis van 5,5 procent en prijscompensatie

Vakbond FNV zet stevig in voor de nieuwe cao-ronde....

Gerelateerde artikelen