vrijdag, april 17, 2026
9.8 C
Groningen

Middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk sluiten tijdelijk na geweldsincidenten

Vijf middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk blijven vandaag dicht na recente geweldsincidenten tussen jongeren. Het gaat om Castor College, Dalí College, SKILLS, Forta en Fourteens. De schoolbesturen besloten in overleg met de politie en de gemeenten dat sluiting noodzakelijk was om de rust tijdelijk te herstellen.

Beelden op sociale media veroorzaken onrust

De afgelopen weken is sprake van meerdere incidenten waarbij jongeren betrokken zijn. Op platformen als TikTok en Snapchat circuleren filmpjes van mishandelingen. “Bij mensen wordt de broek uit getrokken, geslachtsdelen worden gefilmd”, zegt burgemeester Smit van Beverwijk. Daarnaast doken er AI-gegenereerde video’s op waarin explosies bij scholen te zien zijn.

Volgens de burgemeester zorgen de beelden voor grote onrust. “Het is dreigend, mensen zijn gewoon bang.” Ook omschrijft hij de situatie als “ontluisterend”.

Ouders houden kinderen thuis

Door de spanningen besloten veel ouders hun kinderen niet naar school te sturen. Burgemeester Smit licht toe: “De situatie is zo wankel. Ouders zeggen: we houden onze kinderen thuis. Daarom is verstandiger om even rust te creëren en de scholen dicht te houden.”

Noodbevel in Beverwijk van kracht

Om verdere escalatie te voorkomen, stelde de burgemeester gisteravond een noodbevel in voor een groot deel van Beverwijk. De komende drie dagen geldt er een verbod op samenscholingen van meer dan drie personen en het dragen van gezichtsbedekkende kleding. De politie heeft daarnaast toestemming om preventief te fouilleren.

Bron: NOS

Recente publicaties

Wereldeconomie onder druk door oorlog in Midden-Oosten

De wereldeconomie was nog niet hersteld van eerdere schokken...

Funderingsschade voor veel huiseigenaren financieel onhaalbaar

Funderingsschade is voor veel huiseigenaren al jaren een sluimerend...

Ombudsman hard over bijstandsbezuiniging: kabinet laat zwaksten vallen

Het kabinetsplan om te besparen op de bijstand zorgt...

Consumptie huishoudens krimpt in februari door lagere uitgaven aan goederen

Na een lichte krimp in januari hebben Nederlandse huishoudens...

Geste-bouw organiseert bouwcapaciteit met vakmensen en zekerheid

In de bouw draait het zelden om “even” iemand...

Gerelateerde artikelen