woensdag, september 23, 2026
10.6 C
Groningen

Acht aanhoudingen bij onderzoek naar mogelijk gewelddadig netwerk

De politie heeft op woensdag 11 juni acht personen opgepakt op diverse locaties in Nederland. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij strafbare feiten, waaronder het mogelijk voorbereiden van geweld met wapens of gevaarlijke stoffen. Alle verdachten zijn in beperkingen geplaatst, wat betekent dat zij alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

Onderzoek richt zich op crimineel netwerk

Het onderzoek, dat onder leiding staat van het Openbaar Ministerie in Noord-Nederland, richt zich op een mogelijk crimineel samenwerkingsverband. Volgens de politie zou een aantal van de verdachten een anti-institutionele overtuiging aanhangen. Daarbij wordt rekening gehouden met mogelijke geweldsintenties.

Aanhoudingen verspreid over het land

De verdachten zijn opgepakt in verschillende gemeenten: een 66-jarige en een 62-jarige man uit Leeuwarden, een 61-jarige man uit Waadhoeke, een 39-jarige man uit Súdwest-Fryslân, een 40-jarige vrouw uit Ommen, een 74-jarige man uit Gilze en Rijen, een 55-jarige man uit Den Bosch en een 47-jarige man uit Waddinxveen.

Na hun arrestatie zijn zij overgebracht naar diverse politiebureaus.

Doorzoekingen op meerdere locaties

Naast de aanhoudingen zijn meerdere panden doorzocht in onder andere Leeuwarden, Waadhoeke, Súdwest-Fryslân, Heerenveen, Vijfheerenlanden, Ommen, Gilze en Rijen, en Den Bosch.

Bij deze zoekingen zijn diverse goederen aangetroffen, waaronder vuurwapens, munitie, verdovende middelen en mogelijk explosieve of gevaarlijke stoffen. Ook is digitaal materiaal in beslag genomen voor verder onderzoek.

Voorzetting van het onderzoek

Het politieonderzoek is nog in volle gang. Verdere arrestaties worden niet uitgesloten. In verband met de beperkingen van de verdachten deelt de politie momenteel slechts beperkte informatie.

Bron: Politie

Recente publicaties

SER: laat asielzoekers sneller werken en maak gemeenten verantwoordelijk

Werk moet vanaf het begin een hoofdrol krijgen bij...

Nederlanders wonen iets ruimer, maar verschillen per regio blijven groot

Nederlanders hebben gemiddeld iets meer woonruimte gekregen. Op 1...

Koopkracht steeg in 2025, maar zelfstandigen en gepensioneerden blijven achter

De koopkracht van Nederlanders is in 2025 opnieuw gestegen....

Arbeidsmarkt groeit niet meer door, terwijl werkloosheid licht oploopt

De Nederlandse arbeidsmarkt blijft sterk, maar de groei lijkt...

Aankloten in de Zeegser Duinen: een middag vol plezier en goede gesprekken

Wat een gezellige middag in de Zeegser Duinen! 🌿We...

Gerelateerde artikelen