dinsdag, september 29, 2026
17.8 C
Groningen

Denemarken onderzoekt aanval met drones op luchthaven Kopenhagen

In Kopenhagen moest de luchthaven gisteravond enkele uren dicht door de aanwezigheid van meerdere onbekende drones. Het incident legde het vliegverkeer volledig plat.

Premier spreekt van ernstige aanval

Deense premier Mette Frederiksen noemde het incident “de ernstigste aanval op de Deense kritieke infrastructuur tot nu toe”. Ze benadrukte dat geen enkele optie wordt uitgesloten en verwees naar eerdere drone-incidenten in Europa. Ook de hoogste baas van de Deense politie sprak van “een zeer ernstige situatie”.

Meerdere drones boven Kopenhagen

Volgens de politie ging het om grote, professionele drones die vanuit verschillende richtingen kwamen. Na enkele uren verdwenen de toestellen vanzelf. Uit veiligheidsoverwegingen zijn ze niet uit de lucht gehaald, zodat burgers op de grond niet in gevaar kwamen.

Het leger werd ingezet om het gebied te beveiligen. Reizigers hebben volgens de autoriteiten geen direct gevaar gelopen.

Mogelijke motieven en onderzoek

De politie vermoedt dat de daders vooral wilden laten zien waartoe zij in staat zijn en de reactie van Denemarken wilden testen. Of Rusland betrokken is, is nog niet bevestigd. Bij het onderzoek wordt ook gekeken naar schepen die zich tijdens het incident in de buurt bevonden.

Een deel van de vluchten van Kopenhagen ondervindt vandaag nog steeds vertraging door het voorval.

Vergelijkbare incidenten in Oslo en Polen

Niet alleen Denemarken kreeg te maken met drones. Ook de luchthaven van Oslo werd tijdelijk gesloten nadat twee toestellen waren gesignaleerd. Volgens de Noorse politie zijn er geen aanwijzingen voor een direct verband tussen beide incidenten.

Eerder deze maand werden in Polen eveneens drones gedetecteerd. Daarbij schoten onder meer Nederlandse F-35’s enkele toestellen neer. Volgens de Poolse autoriteiten, NAVO en EU ging het toen om drones van Russische herkomst.

Bron: NOS

Recente publicaties

Hitte kost Nederlandse economie miljarden en legt zwakke plekken bloot

De uitzonderlijke hitte van afgelopen zomer heeft de Nederlandse...

Stressverzuim groeit hard en zet werkgevers steeds meer onder druk

Werkgevers krijgen steeds vaker te maken met werknemers die...

WeldingSynergy helpt metaalbedrijven hun laswerk aantoonbaar op orde te krijgen en te houden

Goed laswerk is voor veel bedrijven letterlijk en figuurlijk...

Ondernemen in beweging: keuzes, risico’s en verduurzaming

Ondernemen betekent voortdurend keuzes maken. Over groei en personeel,...

Ontslag vaker door economische redenen, minder vaak door nieuwe baan

De arbeidsmarkt blijft in beweging, maar de reden waarom...

Gerelateerde artikelen