donderdag, augustus 13, 2026
30 C
Groningen

Examens Engels Harderwijk toch geldig ondanks vermissing

De 25 havoleerlingen van een middelbare school in Harderwijk hoeven hun eindexamen Engels niet opnieuw te maken. De oorspronkelijke toetsen raakten zoek nadat ze door RSG Slingerbos waren doorgestuurd voor een tweede correctie. Het ministerie van Onderwijs heeft besloten de uitslag te baseren op de eerste beoordeling.

Geen schuld bij leerlingen

Staatssecretaris Mariëlle Paul benadrukt dat het hier om een uitzonderlijke situatie gaat: “Ik vind een tweede correctie heel belangrijk, maar het gaat hier om een uitzonderlijke situatie. Voor mij wegen de nadelige effecten voor de leerlingen dan zwaarder. Zij zouden opnieuw examen moeten doen, terwijl ze niks aan de oorzaak daarvan konden doen.”

Leerlingen die desondanks een herbeoordeling willen, kunnen ervoor kiezen het examen Engels opnieuw te maken in het tweede tijdvak op 23 juni.

Examens spoorloos na verzending

De school had geen kopieën gemaakt van de originele examens. Volgens Omroep Gelderland zijn de toetsen wel aangekomen op de tweede school, maar daar kwijtgeraakt. Ondanks een uitgebreide zoektocht zijn de formulieren niet teruggevonden.

Oproep tot betere borging examens

Paul ziet aanleiding om het examenproces landelijk te verbeteren: “Deze casus bewijst hoe belangrijk het is dat een school een kopie of scan van een afgelegd examen maakt. Naar aanleiding van deze casus wil ik daarom kijken of in het belang van de leerlingen zo’n aanvullende eis aan het examenproces moet worden gesteld.”

Het ministerie onderzoekt of het verplicht maken van digitale kopieën onderdeel moet worden van het centrale examenprotocol.

Bron: nu.nl

Recente publicaties

Pensioenfondsen herstellen op beurs, maar verhoging blijft beperkt

Pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel...

Ondernemers krijgen weer meer vertrouwen, maar blijven voorzichtig

Nederlandse ondernemers kijken weer minder somber naar de economie....

Extreme hitte remde uitgaven, vooral buiten de steden

De extreme hitte van eind juni had direct invloed...

Winkels zetten in juni meer om, online verkoop groeit sterk door

De Nederlandse detailhandel heeft in juni opnieuw meer omzet...

Strengere regels zetten kleine cryptobedrijven onder druk

De Nederlandse cryptomarkt verandert snel. Waar een paar jaar...

Gerelateerde artikelen