zaterdag, april 25, 2026
10.4 C
Groningen

Examens Engels Harderwijk toch geldig ondanks vermissing

De 25 havoleerlingen van een middelbare school in Harderwijk hoeven hun eindexamen Engels niet opnieuw te maken. De oorspronkelijke toetsen raakten zoek nadat ze door RSG Slingerbos waren doorgestuurd voor een tweede correctie. Het ministerie van Onderwijs heeft besloten de uitslag te baseren op de eerste beoordeling.

Geen schuld bij leerlingen

Staatssecretaris Mariëlle Paul benadrukt dat het hier om een uitzonderlijke situatie gaat: “Ik vind een tweede correctie heel belangrijk, maar het gaat hier om een uitzonderlijke situatie. Voor mij wegen de nadelige effecten voor de leerlingen dan zwaarder. Zij zouden opnieuw examen moeten doen, terwijl ze niks aan de oorzaak daarvan konden doen.”

Leerlingen die desondanks een herbeoordeling willen, kunnen ervoor kiezen het examen Engels opnieuw te maken in het tweede tijdvak op 23 juni.

Examens spoorloos na verzending

De school had geen kopieën gemaakt van de originele examens. Volgens Omroep Gelderland zijn de toetsen wel aangekomen op de tweede school, maar daar kwijtgeraakt. Ondanks een uitgebreide zoektocht zijn de formulieren niet teruggevonden.

Oproep tot betere borging examens

Paul ziet aanleiding om het examenproces landelijk te verbeteren: “Deze casus bewijst hoe belangrijk het is dat een school een kopie of scan van een afgelegd examen maakt. Naar aanleiding van deze casus wil ik daarom kijken of in het belang van de leerlingen zo’n aanvullende eis aan het examenproces moet worden gesteld.”

Het ministerie onderzoekt of het verplicht maken van digitale kopieën onderdeel moet worden van het centrale examenprotocol.

Bron: nu.nl

Recente publicaties

Stroomnet gaat voor het eerst helemaal op slot: wat zijn de gevolgen?

Het volle stroomnet was de afgelopen jaren vooral een...

Grote zorgen over persoonlijke financiën door oorlog in Midden-Oosten

De oorlog in het Midden-Oosten speelt zich ver van...

Arbeidsproductiviteit Nederlandse economie stijgt fors in 2025

De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent....

De kracht van het noorden en ondernemerschap

In Familiehotel Paterswolde vond een tafelgesprek plaats met zeven...

Van baan wisselen in 2026 kan pensioencompensatie kosten

Van baan veranderen voelt vaak als een stap vooruit....

Gerelateerde artikelen