zondag, juni 15, 2025
17.5 C
Amsterdam

Grindr staat recordboete te wachten wegens verhandelen gegevens

De Noorse toezichthouder wil Grindr, een populaire datingapp binnen de lhbti, een boete geven van 11,7 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) , omdat het volgen hen gebruikersgegevens illegaal aan reclamebureaus heeft verstrekt.
Het Noorse bureau geeft in een verklaring aan dat de inbreuken volgens hun voorlopige conclusie zeer ernstig zijn en ze daarom tot deze recordboete gekomen zijn.
De Noorse consumentenbond Forbrukerrådet heeft Grindr tot 15 februari de tijd gegeven om te reageren en neemt daarna een definitieve beslissing.

Vorig jaar concludeerden ze al dat tien populaire apps, onder wie Tinder en Grindr, privégegevens zouden verhandelen en daarmee de Europese privacywet overtreden. Deze gegevens zouden onder andere bestaan uit leeftijd, locatie, geslacht, ip-adres en interesses en bij Tinder en Grindr ook seksuele voorkeur.

Foto: Afbeelding van Pete Linforth via Pixabay

Vandaag

Dodental na vliegtuigcrash Ahmedabad loopt op tot 274 door doden ‘op de grond’

Het aantal slachtoffers van de vliegtuigcrash in het Indiase...

Nederland verhoogt defensiebudget fors tot 3,5 procent van het bbp

Het Nederlandse defensiebudget wordt verhoogd naar 3,5 procent van...

Israël voert zware luchtaanvallen uit op Iran, spanningen lopen op

Israël heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag...

Treinverkeer opnieuw ontregeld door staking NS-personeel, onderhandelingen muurvast

Voor de derde keer in korte tijd ligt het...

Ziekteverzuim werknemers opnieuw toegenomen in begin 2025

Het ziekteverzuim onder werknemers bedroeg in het eerste kwartaal...

Gerelateerde artikelen