maandag, oktober 5, 2026
19 C
Groningen

Grindr staat recordboete te wachten wegens verhandelen gegevens

De Noorse toezichthouder wil Grindr, een populaire datingapp binnen de lhbti, een boete geven van 11,7 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) , omdat het volgen hen gebruikersgegevens illegaal aan reclamebureaus heeft verstrekt.
Het Noorse bureau geeft in een verklaring aan dat de inbreuken volgens hun voorlopige conclusie zeer ernstig zijn en ze daarom tot deze recordboete gekomen zijn.
De Noorse consumentenbond Forbrukerrådet heeft Grindr tot 15 februari de tijd gegeven om te reageren en neemt daarna een definitieve beslissing.

Vorig jaar concludeerden ze al dat tien populaire apps, onder wie Tinder en Grindr, privégegevens zouden verhandelen en daarmee de Europese privacywet overtreden. Deze gegevens zouden onder andere bestaan uit leeftijd, locatie, geslacht, ip-adres en interesses en bij Tinder en Grindr ook seksuele voorkeur.

Foto: Afbeelding van Pete Linforth via Pixabay

Recente publicaties

Inflatie loopt weer iets op door hogere energieprijzen

De inflatie is in september opnieuw iets gestegen. Volgens...

Nieuwe regels voor makelaars moeten biedproces eerlijker maken

De overheid wil harder ingrijpen in de makelaarsbranche. Woonminister...

Cao-lonen stijgen verder, maar tempo van loonstijging neemt af

De cao-lonen in Nederland zijn in het derde kwartaal...

Economisch beeld minder negatief, maar herstel blijft voorzichtig

Het economische beeld in Nederland is in september minder...

Hitte kost Nederlandse economie miljarden en legt zwakke plekken bloot

De uitzonderlijke hitte van afgelopen zomer heeft de Nederlandse...

Gerelateerde artikelen