donderdag, oktober 30, 2025
12.6 C
Groningen

Met behulp van Apple Watch is iPhone straks ook met mondkapje te ontgrendelen

Apple gaat het mogelijk maken om de telefoon te ontgrendelen met face-id terwijl er een mondkapje door de gebruiker wordt gedragen. Er zou dan een Apple Watch gebruikt moeten worden om de gebruiker te verifiรซren, zo is te lezen in The Wall Street Journal.
In een testversie van de nieuwste iOS-update 14.5 zit deze nieuwe functie al, wanneer de optie voor iedereen beschikbaar komt is nog niet bekend.

Er wordt door de meest recente iPhones een gezichtsscanner gebruikt om de telefoon te ontgrendelen, maar wanneer er een mondkapje wordt gedragen werkt dit niet tot nauwelijks. Bij de 14.5 iOS update willen ze dus een ontgrendelde Apple Watch die verbonden is met de telefoon gebruiken, zodat een scan van alleen de bovenkant van het gezicht genoeg is om de iPhone te ontgrendelen. Deze techniek wordt al langer gebruikt bij Mac-computers.

Foto: Photo by Omar Al-Ghossen on Unsplash

Vandaag

Woningnood groeit uit tot risico voor leefbaarheid en veiligheid

De woningmarkt wordt meestal besproken in termen van betaalbaarheid...

Mismatch op arbeidsmarkt ondanks stijgende werkloosheid

De Nederlandse arbeidsmarkt koelt af, maar niet op de...

Innoveren met vertrouwen: hoe Nederland zijn digitale voorsprong wil behouden

Digitalisering is allang geen bijzaak meer. Van productie tot...

Rozenveld Hoveniers: uw tuinman in Noord-Nederland

Wie door Drenthe rijdt, ziet het meteen: hier leeft...

Energie als verkiezingsthema: koerswijziging of voortzetting?

Op 29 oktober gaat Nederland opnieuw naar de stembus....

Gerelateerde artikelen