zondag, januari 18, 2026
1 C
Groningen

Nederlandse broers (15 en 17 jaar) dood gevonden in hotelkamer Istanbul

In Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag bevestigd. Hun vader is opgenomen in het ziekenhuis, maar over zijn toestand is nog niets bekendgemaakt.

Consulaire bijstand verleend

Het ministerie meldt dat er contact is met zowel de familie als de lokale autoriteiten. Zij onderzoeken de omstandigheden rond het overlijden van de twee jongeren en verlenen consulaire bijstand.

Oorzaak van overlijden nog onduidelijk

Volgens Turkse media werden de jongens dood aangetroffen in hun hotelkamer, waar zij samen met hun vader verbleven. De vader zou in shock hebben verkeerd. Hij vertelde aan hulpverleners dat de kinderen de avond ervoor hadden gegeten in een restaurant in de wijk Taksim. Zelf had hij daar niet gegeten, meldt de krant Hurriyet.

Eerder werd gesuggereerd dat voedselvergiftiging een rol kan hebben gespeeld, maar dat is niet bevestigd. Uit voorlopig onderzoek zouden geen aanwijzingen van geweld naar voren zijn gekomen.

Hotelpersoneel sloeg alarm

Het personeel van het hotel schakelde hulpdiensten in nadat er vreemde geluiden uit de kamer kwamen. Daar troffen zij de lichamen van de broers en hun vader aan. Voor de twee jongens kwam medische hulp te laat.

Bron: NOS

Recente publicaties

Pensioengat bij baanwissel kan tienduizenden euro’s kosten

Een nieuwe baan voelt vaak als een stap vooruit....

AEX doorbreekt 1000 punten en zet nieuwe toon op de beurs

Het ging sneller dan veel handelaren hadden verwacht. Eerst...

Uitzendbureau Paraat brengt mensen en werk samen in de regio

In Emmen werkt Uitzendbureau Paraat al jarenlang aan iets...

Vakmanschap in schilderwerk en glas bij Schildersbedrijf Woering

In het Drentse Rolde vind je een schildersbedrijf dat...

Elektrisch rijden verovert in stilte de zakelijke leasewereld

Wie vandaag door een gemiddelde kantoortuin loopt, ziet het...

Gerelateerde artikelen