woensdag, augustus 5, 2026
23.3 C
Groningen

KNMI waarschuwt zondagochtend voor gladheid door sneeuwval

Het KNMI heeft een waarschuwing afgegeven voor gladheid door sneeuwval op zondagochtend in heel Nederland. Er wordt een sneeuwlaag van 1 tot 5 centimeter verwacht, die kan zorgen voor gevaarlijke situaties op de weg. Ook zal het zicht door de sneeuw beperkt zijn.

Sneeuw gaat over in regen

Volgens het KNMI is de hinder van korte duur. In de loop van de ochtend zal de sneeuw in regen overgaan, beginnend in het zuidwesten. Aan het begin van de middag wordt ook in het noordoosten regen verwacht, waarmee de gladheid afneemt.

Code geel voor winterse omstandigheden

Code geel is vanavond vanaf 21.00 uur van kracht in het midden, noorden en oosten van Nederland. Dit vanwege winterse buien en het risico op bevriezing van natte weggedeelten. Deze waarschuwing blijft gelden tot morgenochtend, wat voorzichtigheid op de weg vereist.

Strenge kou en sneeuw in het Verenigd Koninkrijk

Ook in het Verenigd Koninkrijk zijn weerwaarschuwingen van kracht. Het weerinstituut voorspelt temperaturen die komend weekend enkele graden onder het vriespunt dalen. In sommige delen van het binnenland wordt tot 30 centimeter sneeuw verwacht, met risico op gladheid door ijzel.

Kwetsbare groepen, zoals ouderen boven de 65 jaar, worden aangeraden extra voorzichtig te zijn. De kou brengt verhoogde risico’s mee op hartaanvallen, beroertes en luchtweginfecties.

Recente publicaties

Winkels zetten in juni meer om, online verkoop groeit sterk door

De Nederlandse detailhandel heeft in juni opnieuw meer omzet...

Strengere regels zetten kleine cryptobedrijven onder druk

De Nederlandse cryptomarkt verandert snel. Waar een paar jaar...

Meer keuze op woningmarkt zorgt voor flinke stijging verkopen

De woningmarkt kwam in het tweede kwartaal duidelijk meer...

Waar ondernemers onbewust tijd en geld verliezen op kantoor

Als ondernemer let je scherp op de grote posten....

Inflatie is 3 procent, maar voelt veel hoger voor consumenten

De officiële inflatie in Nederland ligt al langere tijd...

Gerelateerde artikelen