woensdag, juni 24, 2026
18 C
Groningen

Hoge waterstand veroorzaakt overlast langs kust en rivieren

Door aanhoudende stormwinden is de waterstand op meerdere plekken in Nederland sterk gestegen. Vooral langs de Waddenkust en in Vlaardingen leidde dat tot overlast. In de haven van Oudeschild op Texel kwam de kade volledig onder water te staan, meldt NH Nieuws.

Volgens Piet Daalder van de havendienst bereikte het water rond 06.30 uur het hoogste punt. “Op 2 meter 43.” Inmiddels zakt het peil weer. “Rond 14.00 uur vanmiddag moet alles weer zijn zoals het was”, aldus Daalder.

Veerboten tijdelijk uit de vaart

Ook wegen, parkeerplaatsen en kiosken op Texel liepen onder water. De eerste afvaarten van de veerboot tussen Texel en Den Helder werden geannuleerd omdat aanmeren niet mogelijk was. Inmiddels is de dienstregeling weer hervat.

Langs de Friese Waddenkust werd eveneens een hoge waterstand gemeten. In Harlingen overstroomde een kade en stond het water op 2,86 meter boven NAP. Op Vlieland werden bij de veerhaven fietsen meegesleurd door het water.

Problemen bij Ameland en Schiermonnikoog

In Holwerd is de veerdam afgesloten en zijn afvaarten van en naar Ameland geannuleerd. Parkeerterreinen en fietspaden op de veerdam staan onder water, maar geparkeerde auto’s konden op tijd worden weggehaald. De veerboot tussen Lauwersoog en Schiermonnikoog ligt eveneens stil.

Ook overlast in Vlaardingen

Niet alleen in het noorden zorgde het water voor problemen. In Vlaardingen liepen de kades onder, waardoor ondernemers en bewoners hun panden probeerden te beschermen met zandzakken en noodschotten, meldt Rijnmond. Ondanks die inspanningen moesten enkele bewoners en een restauranthouder vannacht water wegpompen.

Bron: NOS

Recente publicaties

Meer huishoudens komen moeilijk rond, jongvolwassenen steeds vaker klem

Voor steeds meer huishoudens is rondkomen geen vanzelfsprekendheid meer....

WakkerGroep brengt helderheid in software, processen en digitale ideeën

Veel ondernemers herkennen het moment waarop een goed idee...

Huisdieren, bruggen en vintage kleding zorgen voor nieuwe banen

De Nederlandse arbeidsmarkt is minder extreem krap dan een...

Webshops moeten herroepingsknop tonen vanaf 19 juni

Wie online iets bestelt en daar later van af...

Werkloosheid blijft in mei op 3,9 procent

De werkloosheid in Nederland bleef in mei op 3,9...

Gerelateerde artikelen