zondag, september 20, 2026
14.8 C
Groningen

Gladheid veroorzaakt meerdere ongelukken in het noorden van Nederland

Vanwege ijzel zijn vanochtend in Groningen en Friesland meerdere verkeersongevallen gemeld. In deze provincies gold tot 09.00 uur code oranje, terwijl voor de rest van Nederland, met uitzondering van de Waddeneilanden, tot 11.00 uur code geel geldt. IJzel ontstaat wanneer regen op een bevroren ondergrond valt en direct bevriest.

Ongelukken in Groningen en Friesland

In Groningen ging het op verschillende locaties mis. RTV Noord meldt dat een busje kantelde op de oostelijke ringweg van Groningen-stad. Op de A7 bij Kolham raakte een auto van de weg en kwam achterstevoren tegen een boom tot stilstand.

Langs de N31 tussen Garyp en Drachten deed zich eveneens een reeks ongelukken voor. Volgens Omrop Fryslân belandde een auto op zijn kop en gleed een andere auto in een sloot. Daarnaast botsten meerdere voertuigen tegen de vangrail. De weg is afgesloten, en automobilisten worden omgeleid via de A7 of A32.

Code geel in bijna heel Nederland

Ook in andere delen van Nederland zorgt gladheid voor gevaarlijke situaties. Voor alle provincies geldt tot 11.00 uur code geel, behalve voor de Waddeneilanden. Naast gladheid kan in het zuiden en oosten dichte mist voor extra risico zorgen.

Autoriteiten adviseren weggebruikers om voorzichtig te rijden en rekening te houden met lokale omstandigheden.

Bron: NOS

Recente publicaties

Koopkracht steeg in 2025, maar zelfstandigen en gepensioneerden blijven achter

De koopkracht van Nederlanders is in 2025 opnieuw gestegen....

Arbeidsmarkt groeit niet meer door, terwijl werkloosheid licht oploopt

De Nederlandse arbeidsmarkt blijft sterk, maar de groei lijkt...

Aankloten in de Zeegser Duinen: een middag vol plezier en goede gesprekken

Wat een gezellige middag in de Zeegser Duinen! 🌿We...

Miljoenennota 2027: koopkracht onder druk, miljarden naar wonen en veiligheid

Nederland staat er economisch nog redelijk voor, maar de...

FNV zet hoog in met looneis van 5,5 procent en prijscompensatie

Vakbond FNV zet stevig in voor de nieuwe cao-ronde....

Gerelateerde artikelen