vrijdag, juni 19, 2026
32.9 C
Groningen

Jenning de Boo kroont zich tot Europees sprintkampioen in Thialf

Jenning de Boo heeft zijn favorietenrol op het EK sprint in Thialf waargemaakt. De twintigjarige Groninger veroverde de Europese titel door op de afsluitende 1.000 meter als tweede te eindigen. Dit leverde hem genoeg punten op om zijn voorsprong in het klassement vast te houden.

De Boo begon de slotafstand met een marge van 1,54 seconden op zijn naaste concurrent, Merijn Scheperkamp. Hoewel hij voor het eerst dit weekend niet de snelste tijd neerzette, bleef zijn algehele positie onbedreigd. De Groninger noteerde 1.08,33, terwijl Tim Prins de afstand won in 1.08,04.

Met deze prestatie pakt De Boo zijn eerste Europese sprinttitel. Twee weken eerder werd hij ook al Nederlands kampioen sprint. Zijn dominantie op het Europese ijs zet hij daarmee voort. Binnenkort krijgt hij bij de wereldbeker in Calgary de kans om zichzelf te meten met Jordan Stolz, de Amerikaanse wereldkampioen.

Scheperkamp en Prins completeren het podium

Merijn Scheperkamp, de winnaar van de Europese sprinttitel in 2023, eindigde met het zilver. Hij slaagde er niet in De Boo te bedreigen, ondanks een stabiele prestatie. Tim Prins claimde met zijn sterke tijd op de 1.000 meter de derde plaats in het eindklassement. Zijn achterstand op De Boo bedroeg uiteindelijk meer dan twee seconden.

Jutta Leerdam wint bij de vrouwen

Ook bij de vrouwen werden titels vergeven. Jutta Leerdam pakte haar derde opeenvolgende Europese sprinttitel. In een spannende strijd hield ze Femke Kok nipt achter zich. De marge tussen beide Nederlandse schaatssters bedroeg slechts 0,04 seconden.

Bron: NU.nl

Foto: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Recente publicaties

Webshops moeten herroepingsknop tonen vanaf 19 juni

Wie online iets bestelt en daar later van af...

Werkloosheid blijft in mei op 3,9 procent

De werkloosheid in Nederland bleef in mei op 3,9...

Omzet detailhandel stijgt met 2,2 procent in eerste kwartaal

De Nederlandse detailhandel heeft in het eerste kwartaal van...

Starters in private huur betalen grootste deel inkomen aan wonen

Starters in een private huurwoning zijn van alle groepen...

DNB stelt groeiverwachting Nederlandse economie naar beneden bij

De Nederlandse economie groeit dit jaar minder hard dan...

Gerelateerde artikelen