dinsdag, juni 16, 2026
11.5 C
Groningen

Parachutist landt per ongeluk in apenverblijf Ouwehands Dierenpark

Een parachutist is vanmiddag onverwacht geland in het bonoboverblijf van Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Het incident gebeurde toen de parachutist eigenlijk zou landen op een naastgelegen sportveld. Niemand raakte gewond.

Verkeerde landing door onbekende oorzaak

De parachutist had de opdracht om te landen op de middenstip van het nieuwe kunstgrasveld bij de lokale voetbalvereniging. Door een onbekende oorzaak belandde de man echter in het apenverblijf van de dierentuin. De apen zaten op het moment van de landing binnen, waardoor er geen gevaarlijke situaties ontstonden.

“100 meter verder en hij landde in het olifanten- of leeuwenverblijf”

Volgens dierentuindirecteur Robin de Lange heeft de parachutist enorm veel geluk gehad. “100 meter verder en hij landde in het olifanten- of leeuwenverblijf.” Het incident zorgde voor flink wat schrik bij het personeel en bezoekers van de dierentuin.

Maatregelen om herhaling te voorkomen

Ouwehands Dierenpark heeft aangekondigd in gesprek te gaan met de voetbalvereniging om soortgelijke problemen in de toekomst te voorkomen. “Het was echt even schrikken”, zegt De Lange. “Dit mag echt nooit meer gebeuren.” De voetbalvereniging was niet bereikbaar voor commentaar.

Bron: NOS

Recente publicaties

Starters in private huur betalen grootste deel inkomen aan wonen

Starters in een private huurwoning zijn van alle groepen...

DNB stelt groeiverwachting Nederlandse economie naar beneden bij

De Nederlandse economie groeit dit jaar minder hard dan...

ECB verhoogt rente voor het eerst in bijna drie jaar

De Europese Centrale Bank heeft de rente in de...

Productie industrie stijgt in april bijna 5 procent

De Nederlandse industrie heeft in april duidelijk meer geproduceerd...

Inflatie loopt in mei op naar 3,5 procent

De inflatie in Nederland is in mei gestegen naar...

Gerelateerde artikelen