zondag, januari 18, 2026
1.1 C
Groningen

Go Ahead Eagles verrast Aston Villa met spectaculaire thuiszege

Go Ahead Eagles heeft voor een onverwachte stunt gezorgd in de Europa League. In een natte en uitverkochte Adelaarshorst won de ploeg van trainer Melvin Boel met 2-1 van het Engelse Aston Villa. De Deventenaren draaiden knap een vroege achterstand om en pakten daarmee hun tweede overwinning in drie duels. Met zes punten mengt de club zich verrassend in de subtop van de groep.

Sterk Villa begint met volledige bezetting

De bezoekers uit Birmingham traden aan met een sterke selectie. Engelse internationals als Ollie Watkins, Tyrone Mings en Jadon Sancho stonden gewoon aan de aftrap. Ook de Nederlanders Lamare Bogarde en Ian Maatsen begonnen in de basis, terwijl Donyell Malen en doelman Marco Bizot op de bank bleven. De miljoenenploeg maakte al vroeg indruk: na vier minuten lag de bal via Evann Guessand in het net, na een ongelukkig weggewerkte voorzet van Go Ahead.

Het contrast tussen beide clubs kon bijna niet groter zijn. Waar Villa-spelers tientallen miljoenen waard zijn, werkt Go Ahead met een veel bescheidener begroting. De talentvolle Yassir Rahmouni, overgekomen van De Graafschap, kreeg verrassend een basisplaats en liet zich niet onbetuigd in de fysieke strijd.

Veerkracht en opportunisme brengen Go Ahead terug

Ondanks blessures bij Gerrit Nauber en Jakob Breum bleef Go Ahead knokken. Keeper Jari De Busser hield zijn ploeg met enkele cruciale reddingen in de wedstrijd, terwijl het publiek in Deventer zich onvermoeibaar liet horen. Kort voor rust kwam de beloning: Mathis Suray schoot via een Villa-verdediger raak na een vrije trap van invaller Calvin Twigt. De 1-1 bracht nieuw geloof in een stunt.

Deventer houdt stand in voetbalavond vol strijd

Na rust leek Aston Villa het duel weer naar zich toe te trekken, maar opnieuw sloeg Go Ahead toe. Aanvoerder Mats Deijl controleerde een lange bal van Joris Kramer met de borst en tikte beheerst langs doelman Emiliano Martínez. In het laatste kwartier hield de thuisploeg met man en macht stand, zelfs nadat Villa een penalty kreeg. Emiliano Buendia schoot echter over, waarmee het sprookje compleet werd.

De Adelaarshorst ontplofte toen het eindsignaal klonk. Een overwinning tegen een club die vorig jaar nog in de Champions League speelde, zorgt voor een historische avond in Deventer.

Bron: NOS

Recente publicaties

Pensioengat bij baanwissel kan tienduizenden euro’s kosten

Een nieuwe baan voelt vaak als een stap vooruit....

AEX doorbreekt 1000 punten en zet nieuwe toon op de beurs

Het ging sneller dan veel handelaren hadden verwacht. Eerst...

Uitzendbureau Paraat brengt mensen en werk samen in de regio

In Emmen werkt Uitzendbureau Paraat al jarenlang aan iets...

Vakmanschap in schilderwerk en glas bij Schildersbedrijf Woering

In het Drentse Rolde vind je een schildersbedrijf dat...

Elektrisch rijden verovert in stilte de zakelijke leasewereld

Wie vandaag door een gemiddelde kantoortuin loopt, ziet het...

Gerelateerde artikelen