vrijdag, juli 17, 2026
20 C
Groningen

Feyenoord pakt eerste Europa League-zege na moeizame avond tegen Panathinaikos

Feyenoord heeft donderdagavond zijn eerste overwinning van het seizoen in de Europa League geboekt. In een wisselvallige wedstrijd in een onstuimig De Kuip won de ploeg van Robin van Persie met 3-1 van Panathinaikos.

Rommelige aanloop door storm Benjamin

De voorbereiding op het duel verliep allesbehalve soepel. Door storm Benjamin veranderde het aanvangstijdstip meerdere keren: van 18.45 uur naar 16.30 uur en uiteindelijk naar 21.00 uur. Ondanks de harde wind konden de supporters opgelucht ademhalen toen het duel toch doorging.

Panathinaikos begon scherper aan de wedstrijd en kwam halverwege de eerste helft op voorsprong. Na een snelle aanval raakte Giorgos Kyriakopoulos de paal, waarna Karol Swiderski de bal in de rebound via de stuit binnenschoot. Even later voorkwam keeper Timon Wellenreuther een grotere achterstand door een schot van Tetê te keren.

Feyenoord komt voor rust langszij

Vlak voor rust herstelde Feyenoord het evenwicht. Een voorzet van Aymen Sliti bereikte bij de tweede paal Givairo Read, die de bal beheerst in de verre hoek schoof. Daarmee ging de ploeg met een gelijke stand de rust in.

Ommekeer in de tweede helft

In de tweede helft kreeg Feyenoord meer grip op het duel. Anis Hadj Moussa kapte twee verdedigers uit en zorgde met een geplaatst schot voor de 2-1. Een vermeende penalty na hands van Sverrir Ingi Ingason werd later door de VAR teruggedraaid, waardoor de spanning bleef.

De verlossende derde treffer viel pas in de slotfase. Invaller Cyle Larin leek een kans te verprutsen, maar wist in tweede instantie alsnog zijn eerste doelpunt voor Feyenoord binnen te tikken.

Nederlandse clubs met wisselend succes

Eerder op de avond boekte Go Ahead Eagles een knappe 2-1 zege op Aston Villa, terwijl FC Utrecht met 2-0 verloor bij SC Freiburg. In de Conference League won AZ nipt met 1-0 van Slovan Bratislava.

Bron: NOS

Recente publicaties

Inflatie is 3 procent, maar voelt veel hoger voor consumenten

De officiële inflatie in Nederland ligt al langere tijd...

Minder bedrijven investeren in verduurzaming in 2026

Nederlandse bedrijven investeren minder vaak in verduurzaming dan een...

Hogere hypotheekrente remt stijging van huizenprijzen af

De huizenprijzen blijven stijgen, maar het tempo gaat omlaag....

Inflatie daalt in juni naar 2,9 procent door lagere olieprijs

De inflatie in Nederland is in juni uitgekomen op...

Doel van 100.000 nieuwe woningen komt in 2027 mogelijk in zicht

De woningbouw kan in 2027 uitkomen op ongeveer 100.000...

Gerelateerde artikelen