vrijdag, september 11, 2026
19 C
Groningen

Recordaantal drones ingezet door Rusland naar Oekraïne

Voor het eerst sinds de start van de oorlog zette Rusland meer dan 250 drones tegelijk in tegen Oekraïne. Volgens de luchtmacht in Kyiv ging het om 267 toestellen. Daarmee was dit de grootste aanval in drie jaar tijd.

Reactie uit Kyiv

De verdediging wist volgens Oekraïense bronnen veel schade te beperken. 138 drones werden uit de lucht geschoten, terwijl 119 zonder resultaat neerstortten. Wat er met de resterende tien is gebeurd, is nog onduidelijk. Zelensky verklaarde via X dat Oekraïne deze week bijna 1.150 drones en honderden andere projectielen moest incasseren. “Ik bedank iedereen die dagelijks dergelijke aanvallen afweert,” aldus de president.

Schade en slachtoffers

Explosies waren in meerdere regio’s te horen. In Odesa leidde een inslag tot brand in een woning, waarbij drie mensen gewond raakten, meldt de Kyiv Independent. In Kryvyi Rih leidde een raketaanval tot het overlijden van een bewoner. Tegelijkertijd maakte Moskou bekend dat Russische troepen twintig Oekraïense drones hebben onderschept.

Drie jaar oorlog

De aanval vond plaats in dezelfde week waarin Oekraïne stilstaat bij drie jaar oorlog. In Amsterdam kwamen circa duizend mensen bijeen voor een herdenking op de Dam. Op diplomatiek vlak spraken Rusland en de Verenigde Staten over mogelijke gesprekken, zonder dat Oekraïne zelf aan tafel zat.


Bron: NOS;

Recente publicaties

Faillissementen stijgen in augustus, maar trend blijft gemengd

Het aantal faillissementen in Nederland is in augustus opnieuw...

Belastingdruk huishoudens daalt sinds 2011, maar verschillen blijven groot

Nederlandse huishoudens dragen een kleiner deel van hun bruto...

Zakelijke dienstverlening groeit verder, maar prijzen spelen grote rol

De zakelijke dienstverlening blijft groeien. In het tweede kwartaal...

Jongere generaties rijker, maar woningmarkt maakt verschil groter

Jongere generaties zijn op dezelfde leeftijd meestal financieel beter...

Volkswagen schrapt 50.000 banen, maar houdt fabrieken voorlopig open

Volkswagen gaat opnieuw diep snijden in de organisatie. De...

Gerelateerde artikelen