donderdag, november 5, 2026
4.4 C
Groningen

Spanningen lopen op nu Israël alle invoer naar Gaza blokkeert

Israël heeft besloten per direct geen goederen meer toe te laten tot de Gazastrook. Deze actie volgt op de weigering van Hamas om in te stemmen met een Amerikaans voorstel om het staakt-het-vuren, dat gisteravond afliep, te verlengen. De Israëlische premier Netanyahu’s kantoor maakte bekend dat deze maatregel direct van kracht is, waardoor geen vrachtwagens meer het gebied binnenkomen.

Reactie van Hamas op Israëlische beslissing

Hamas heeft de stap van Israël bekritiseerd en beschrijft het als een vorm van chantage die de vredesonderhandelingen nadelig beïnvloedt. Een functionaris van Hamas benadrukte tegenover persbureau Reuters dat de beweging zich niet laat dwingen door dergelijke tactieken.

Voorstellen en reacties

De discussies rondom de verlenging van het bestand tijdens Pesach en de Ramadan waren gekoppeld aan de vrijlating van gijzelaars. Echter, met de afloop van de eerste fase van het bestand en geen overeenstemming over de voortzetting, stelt Israël nu voor om het bestand met nog eens 42 dagen te verlengen, wat door Hamas is afgewezen.

Internationale betrokkenheid

De situatie wordt bemiddeld door Egypte, de Verenigde Staten en Qatar, maar tot op heden hebben deze landen nog niet gereageerd op de laatste ontwikkelingen.

bron: NOS

Recente publicaties

Inflatie stijgt naar 3,7 procent door aanhoudend hoge energieprijzen

De prijsdalingen in de supermarkt zijn niet voldoende om...

Twee miljoen gepensioneerden kunnen rekenen op flinke pensioenverhoging in 2027

Oud-winkelmedewerkers die pensioen ontvangen van Pensioenfonds Detailhandel, kunnen volgend...

Nederlandse economie groeit verder dankzij sterke industrie en export

Nederlandse machinefabrikanten hebben opnieuw een sterk kwartaal achter de...

Nederland sterk afhankelijk van China voor cruciale grondstoffen

Gallium is geen metaal waar veel mensen dagelijks bij...

Gerelateerde artikelen