woensdag, september 23, 2026
16.4 C
Groningen

KHN: “Forse steun voor de horeca onderweg”

Na een goed overleg met staatssecretaris Mona Keijzer gaf Dirk Beljaarts, directeur van Koninklijke Horeca Nederland (KHN), aan dat er “forse steun” voor horecabedrijven aankomt. Hij gaf aan dat de staatssecretaris aangaf dat het niet om kwartjes ging.
Namens de KHN had Beljaarts aangegeven dat het huidige steunpakket volstrekt niet genoeg is. Het plafond van de regeling voor de tegemoetkoming in de vaste lasten (TVL) zou wat KHN betreft moeten verdwijnen en de regeling zou moeten worden open gesteld voor grotere ondernemingen, zoals hotels en cateraars. Ook zouden nieuwere ondernemingen, die geen omzetcijfers over eerdere jaren kunnen laten zien, recht moeten hebben op steun.
KHN wil verder dat er perspectief komt voor na de lockdown, waarbij ze willen dat de horeca bij de eerste sectoren hoort die na de lockdown weer open gaat. Beljaarts verwacht dat de meeste bedrijven het nog wel even uithouden, mits er de juiste steun gaat komen. De buffers en het spaargeld zijn volgens hem nu wel op, en zelfs als ze met beperkingen weer open mogen, kunnen ze maar zo’n 40 procent van normaal verdienen.
Om al deze redenen is het belangrijk de bedrijven nu goed te ondersteunen, zo geeft Beljaarts aan. “Als bedrijven kort na de heropening alsnog omvallen, is dat ook kapitaalvernietiging voor de overheid.” Die krijgt dan de steun en uitgestelde belastingen namelijk niet terug.

foto: Afbeelding van Free-Photos via Pixabay

Recente publicaties

SER: laat asielzoekers sneller werken en maak gemeenten verantwoordelijk

Werk moet vanaf het begin een hoofdrol krijgen bij...

Nederlanders wonen iets ruimer, maar verschillen per regio blijven groot

Nederlanders hebben gemiddeld iets meer woonruimte gekregen. Op 1...

Koopkracht steeg in 2025, maar zelfstandigen en gepensioneerden blijven achter

De koopkracht van Nederlanders is in 2025 opnieuw gestegen....

Arbeidsmarkt groeit niet meer door, terwijl werkloosheid licht oploopt

De Nederlandse arbeidsmarkt blijft sterk, maar de groei lijkt...

Aankloten in de Zeegser Duinen: een middag vol plezier en goede gesprekken

Wat een gezellige middag in de Zeegser Duinen! 🌿We...

Gerelateerde artikelen