dinsdag, juni 16, 2026
11.5 C
Groningen

Eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit

In De Bilt is vandaag voor het eerst dit jaar een temperatuur van 25 graden bereikt. Daarmee is sprake van de eerste officiële zomerse dag van 2025. Deze waarde wordt gemiddeld pas halverwege mei gehaald, meestal rond 16 mei.

Eerder al lokaal zomerse temperaturen

Hoewel De Bilt nu pas de grens van 25 graden heeft gehaald, werd elders in het land al eerder zomerse warmte geregistreerd. In het Zeeuwse Westdorpe steeg het kwik op 12 april als eerste dit jaar boven de zomerse grens. In De Bilt bleef het die dag met 22,8 graden nog wat achter.

Record uit 2007 blijft staan

De vroegste officiële zomerse dag ooit gemeten in De Bilt vond plaats op 14 april 2007. Destijds werd een maximumtemperatuur van 27,6 graden genoteerd. Ter vergelijking: de laatste keer dat het pas laat in het jaar zomers werd, was in 1906, toen De Bilt pas op 18 juli 25 graden aantikte.

Vooruitzicht: kortstondige warmte

Ook morgen blijft het warm, vooral in het zuiden van het land. Daar kan de temperatuur oplopen tot 28 graden. Daarna volgt een duidelijke daling. Vanaf zondag wordt het beduidend frisser, met temperaturen rond de 12 graden.

Bron: NOS

Recente publicaties

Starters in private huur betalen grootste deel inkomen aan wonen

Starters in een private huurwoning zijn van alle groepen...

DNB stelt groeiverwachting Nederlandse economie naar beneden bij

De Nederlandse economie groeit dit jaar minder hard dan...

ECB verhoogt rente voor het eerst in bijna drie jaar

De Europese Centrale Bank heeft de rente in de...

Productie industrie stijgt in april bijna 5 procent

De Nederlandse industrie heeft in april duidelijk meer geproduceerd...

Inflatie loopt in mei op naar 3,5 procent

De inflatie in Nederland is in mei gestegen naar...

Gerelateerde artikelen