In een enerverende wedstrijd heeft FC Utrecht zondagmiddag Feyenoord met 2-1 verslagen in De Kuip. Hoewel de thuisploeg aanvankelijk de overhand had, keerden twee snelle doelpunten van Utrecht het tij. Sébastien Haller maakte zijn langverwachte rentree voor de Domstedelingen.
Feyenoord domineert maar laat kansen liggen
Het duel begon voortvarend voor Feyenoord, dat het spel dicteerde en meerdere kansen creëerde. Igor Paixão raakte al vroeg de paal met een vrije trap en keeper Michael Brouwer voorkwam een treffer na een kopbal van Dávid Hancko. Een doelpunt van Santiago Giménez werd wegens buitenspel afgekeurd. Ondanks het overwicht ontbrak het de Rotterdammers aan efficiëntie in de afwerking.
Rentree Haller geeft Utrecht een boost
Bij aanvang van de tweede helft bracht Utrecht-trainer Ron Jans zijn winteraanwinst Sébastien Haller in het veld. De aanvaller, die na 7,5 jaar terugkeerde bij Utrecht, maakte direct impact. Slechts een minuut later kopte Niklas Vesterlund de bal uit een hoekschop fraai binnen waarmee hij zijn eerste doelpunt voor de club maakte.
Kort daarna leidde een snelle counter via Haller en Yoann Cathline tot de 0-2 afgerond door Paxten Aaronson. Utrecht wist zo binnen enkele minuten de wedstrijd volledig om te draaien.
Feyenoord verkleint de achterstand
Feyenoord kwam terug in de wedstrijd na een strafschop in de 76e minuut. Souffian El Karouani maakte hands waarna Giménez vanaf elf meter overtuigend de 2-1 binnenschoot. Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg hield Utrecht stand mede dankzij uitstekende reddingen van Brouwer.
Laatste overwinning in De Kuip sinds 2014
Deze zege markeert een historische prestatie voor FC Utrecht dat voor het eerst sinds 2014 wist te winnen in De Kuip. De ploeg behoudt hiermee zicht op de tweede plek in de Eredivisie slechts drie punten achter Ajax. Feyenoord blijft vierde met vier punten achterstand op Utrecht.
Met deze overwinning laat Utrecht zien dat het volop meedoet in de strijd om de Europese tickets.
Bron: NOS