Op vrijdagavond 10 januari heeft het Grensoverschrijdende PolitieTeam (GPT) een 35-jarige Poolse man aangehouden bij een controle op de A67, nabij de grens bij Venlo. De man reisde vanuit Duitsland Nederland binnen en bleek in het bezit van vervalste documenten. Bovendien stond hij internationaal gesignaleerd voor gevangenisstraffen in Polen en België.
Valse documenten ontdekt bij controle
Tijdens de routinecontrole overhandigde de man een vals rijbewijs en twee vervalste identiteitskaarten aan de agenten van het GPT. Dit leidde tot zijn onmiddellijke aanhouding.
Gezocht voor zware straffen in Polen en België
Uit nader onderzoek bleek dat de man in Polen een gevangenisstraf van ruim 4 jaar en 2 maanden moet uitzitten en in België een straf van 15 jaar heeft openstaan. Beide straffen zijn het gevolg van drugsgerelateerde misdrijven. De Nederlandse autoriteiten vervolgen de man voorlopig vanwege de valse documenten.
Samenwerking tussen Nederlandse en Duitse politie
Het GPT, dat bestaat uit de Nederlandse politie, de Koninklijke Marechaussee en de Duitse politie, is opgericht om grensoverschrijdende criminaliteit aan te pakken. Dankzij deze samenwerking kon de verdachte worden aangehouden en wordt verdere actie ondernomen.
Bron: Politie