zaterdag, september 5, 2026
14.6 C
Groningen

Man overlijdt na aanval door twee honden in Rotterdam

In Rotterdam is een man om het leven gekomen nadat hij in zijn woning door twee honden werd aangevallen. De politie bevestigde het incident via X.

Politie grijpt in bij woning

Agenten kwamen ter plaatse en zagen de zwaargewonde man. Om bij hem te komen, schoten zij op een van de honden. Ondanks pogingen tot reanimatie overleed de man aan zijn verwondingen. Beide honden zijn later in de tuin van de woning afgemaakt.

Dochter: aanval na vechtpartij tussen honden

Volgens de dochter van het slachtoffer ging het mis toen de man de honden uit elkaar probeerde te halen tijdens een gevecht. In gesprek met het AD vertelde zij:
“Hij was een erg lieve vader. Een man die met iedereen overweg kon. Toen mijn moeder overleed, keek de hele straat naar hem om. Dat zegt wel wat over hoe geliefd hij hier was.”

Ras op lijst risicohonden

Het zou gaan om twee American bully XL-honden van negen maanden oud. Eén van de dieren was van de man zelf en de andere van zijn kleindochter, aldus de dochter. Dit ras staat sinds 2017 in Nederland op de lijst van risicohonden. In het Verenigd Koninkrijk werden de afgelopen jaren strenge regels ingevoerd na meerdere fatale bijtincidenten met dit ras.

Politie geeft voorlopig geen nieuwe informatie

De politie laat aan de NOS weten dat er op dit moment geen verdere details over het incident kunnen worden gedeeld. Nieuwe informatie wordt niet snel verwacht.

bron: NOS

Recente publicaties

Volkswagen schrapt 50.000 banen, maar houdt fabrieken voorlopig open

Volkswagen gaat opnieuw diep snijden in de organisatie. De...

Energie blijft prijsdruk geven, terwijl versoepeling klimaatregels weinig helpt

De discussie over energie wordt steeds ingewikkelder. Huishoudens merken...

Onzekerheid over energierekening blijft groot door gasprijs en salderen

De energierekening blijft voor veel huishoudens moeilijk te voorspellen....

Zo verhoog je de vindbaarheid van jouw bedrijf op het internet

Vandaag de dag is het voor een groot deel...

Hogere rente kost Nederland miljarden extra aan begrotingsruimte

De tijd waarin Nederland bijna gratis kon lenen is...

Gerelateerde artikelen