In België is een 29-jarige man gisteravond zwaargewond geraakt nadat hij tijdens onderhoudswerkzaamheden vast kwam te zitten in een windmolen. Het slachtoffer zat ruim vier uur klem in de turbine, op een hoogte van circa 100 meter. Uiteindelijk wist de brandweer hem te bevrijden en werd hij naar het ziekenhuis gebracht.
Vier uur klem op 100 meter hoogte
Het incident vond plaats bij een windmolen in de omgeving van Genk, ten westen van Maastricht. De man was bezig met onderhoud toen zijn arm bekneld raakte in het tandwielmechanisme van de turbine. Zijn collega sloeg direct alarm en schakelde de hulpdiensten in.
Brandweer zocht naar veilige aanpak
De reddingsoperatie bleek bijzonder ingewikkeld vanwege de positie en de ernst van het letsel. Een woordvoerder van de brandweer verklaarde tegenover Het Laatste Nieuws: “Elke beweging in die kamer kon fataal zijn. De jongeman raakte zwaargewond. Wat er nu moet gebeuren, moeten de dokters beslissen,” aldus Bart Aerts.
Onderzoek naar oorzaak
Hoe de man precies vast is komen te zitten, is nog niet duidelijk. De hulpdiensten onderzoeken de omstandigheden van het incident.
Bron: NOS