zaterdag, februari 15, 2025
1 C
Amsterdam

Veel scholieren in Amsterdam slachtoffer van afpersing via Snapchat

De politie in Amsterdam ontvangt de laatste weken veel meldingen van jongeren die via Snapchat worden afgeperst. Vooral scholieren in Amsterdam-Zuid zijn slachtoffer, maar ook in de stadsdelen Oost en West komen signalen binnen. De recherche doet actief onderzoek en roept slachtoffers op om zich te melden.

Dreiging en tactieken

Jongeren krijgen via Snapchat berichten waarin ze worden beschuldigd van overlast en wordt gevraagd een ‘boete’ te betalen. De bedragen lopen vaak op tot enkele honderden euro’s. Wanneer deze niet worden betaald, volgen bedreigingen aan het adres van het slachtoffer of hun naasten.

Sommige slachtoffers krijgen te horen dat ze een korting kunnen krijgen als ze namen van andere jongeren doorgeven. Deze tactiek leidt tot een vicieuze cirkel van nieuwe afpersingsslachtoffers.

Aangifte en ondersteuning

De politie is actief bezig met het onderzoeken van deze zaken en moedigt slachtoffers aan om aangifte te doen. Ook als er twijfel of angst bestaat, worden jongeren aangespoord contact op te nemen. Aangifte kan desgewenst vanaf een ander adres plaatsvinden.

Daarnaast is het belangrijk dat slachtoffers steun zoeken bij iemand die ze vertrouwen, zoals ouders, vrienden of een docent.

Tips bij bedreiging

De politie geeft de volgende adviezen om bewijs te verzamelen en jezelf te beschermen:

  • Maak geen screenshot, want dat kan zichtbaar zijn voor de verdachte. Gebruik in plaats daarvan een tweede toestel om een foto te maken. Zorg dat datum en tijd zichtbaar zijn.
  • Fotografeer ook de gebruikersnaam en profielfoto van de verdachte.
  • Zorg dat je account op privé staat en accepteer geen onbekenden.
  • Betaal niets, spreek niet af en geef geen namen van anderen door.
  • Blokkeer de verdachte nadat je foto’s hebt gemaakt.
  • Doe zo snel mogelijk melding bij de politie via 0900-8844.

Ouders en kinderen worden aangemoedigd om hierover met elkaar in gesprek te gaan. Het delen van ervaringen en bewustzijn creëren kan bijdragen aan het tegengaan van deze vorm van digitale criminaliteit.

Bron: Politie

Vandaag

Krapte op arbeidsmarkt ondanks lichte vacaturegroei

In het vierde kwartaal van 2024 is het aantal...

Vier aanhoudingen na dodelijke schietpartij Pannerden, slachtoffer komt uit Arnhem

In de nacht van donderdag op vrijdag heeft een...

Rechter: Minister moet subsidie Vluchtelingenwerk tijdelijk handhaven

De rechtbank Amsterdam heeft geoordeeld dat de minister van...

Huishoudens consumeren meer in december 2024, maar vooruitzichten minder gunstig

In december 2024 hebben huishoudens 1,8 procent meer uitgegeven...

Economische groei Nederland in vierde kwartaal 2024 vertraagd

Volgens een eerste berekening van het CBS is de...

Gerelateerde artikelen