zaterdag, november 7, 2026
5 C
Groningen

PSV verliest nipt van Juventus maar houdt zicht op achtste finale

PSV heeft een kleine nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen Juventus (2-1), maar behoudt kans op een plek in de achtste finales van de Champions League. De return wordt volgende week gespeeld in het Philips Stadion.

Fouten fataal voor PSV

De Eindhovenaren kwamen in de eerste helft op achterstand door een mislukte verdedigende actie. Een verkeerde inschatting van Joey Veerman leidde tot een snelle aanval van Juventus, waarna Weston McKennie de bal overtuigend binnenschoot: 1-0. PSV had moeite om grip op de wedstrijd te krijgen en ging met een achterstand de rust in.

In de Nederlandse competitie verkeert PSV al enige tijd in een lastige fase. Sinds de winterstop verloor de ploeg negen punten in vijf Eredivisie-wedstrijden en raakte het de koppositie kwijt aan Ajax. In de Champions League wist de ploeg zich echter staande te houden met zeges op Rode Ster en Liverpool, waardoor het de tussenronde bereikte.

Perisic brengt hoop, maar Juventus slaat toe

Ivan Perisic, die voor het eerst speelgerechtigd was in de Champions League, bracht PSV terug in de wedstrijd. Met een feilloze aanname en een snelle draai naar zijn linkerbeen schoot hij de bal in de korte hoek binnen. Zijn treffer leek de Eindhovenaren op weg te helpen naar een waardevol resultaat.

Toch bleek Juventus in de tweede helft fysiek sterker en won het de meeste duels. Kort voor tijd leidde een ongelukkige actie van PSV-doelman Walter Benitez tot de winnende goal van Samuel Mbangula. Een lage voorzet werd verkeerd verwerkt, waardoor de Belgische buitenspeler de bal eenvoudig kon binnenschieten: 2-1.

Spannende return in Eindhoven

PSV zal in eigen stadion moeten winnen om zicht te houden op de volgende ronde. Juventus kent zelf een wisselvallig seizoen in de Serie A en staat momenteel vijfde, ver achter koploper Napoli. De Eindhovenaren hopen die zwakke vorm uit te buiten om alsnog door te gaan in de Champions League.

Foto: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/; bron: NOS

Recente publicaties

Bijna kwart bedrijven stelt investeringen uit of schrapt plannen

Een nieuwe machine aanschaffen, het bedrijfspand aanpakken of investeren...

Inflatie stijgt naar 3,7 procent door aanhoudend hoge energieprijzen

De prijsdalingen in de supermarkt zijn niet voldoende om...

Twee miljoen gepensioneerden kunnen rekenen op flinke pensioenverhoging in 2027

Oud-winkelmedewerkers die pensioen ontvangen van Pensioenfonds Detailhandel, kunnen volgend...

Nederlandse economie groeit verder dankzij sterke industrie en export

Nederlandse machinefabrikanten hebben opnieuw een sterk kwartaal achter de...

Nederland sterk afhankelijk van China voor cruciale grondstoffen

Gallium is geen metaal waar veel mensen dagelijks bij...

Gerelateerde artikelen