donderdag, november 5, 2026
10.2 C
Groningen

Marine Le Pen schuldig bevonden aan miljoenenfraude met EU-gelden

De Franse politica Marine Le Pen is door de rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan betrokkenheid bij het onrechtmatig gebruik van Europese middelen. Samen met acht anderen stond ze terecht voor het verduisteren van miljoenen euro’s bestemd voor het Europees Parlement.

Misbruik van subsidies voor partijdoeleinden

De zaak heeft betrekking op de periode tussen 2004 en 2016. Le Pen en haar partijgenoten, destijds actief onder de naam Front National, zouden personeel dat werd betaald met Europees geld hebben ingezet voor werkzaamheden binnen de partij in Frankrijk. Volgens justitie is er in totaal zo’n 4,5 miljoen euro onrechtmatig besteed.

De rechter oordeelde dat alle verdachten schuldig zijn, waaronder ook voormalige Europarlementariërs. De exacte strafmaat voor Le Pen is nog niet vastgesteld.

Geëiste straf kan politieke loopbaan beïnvloeden

Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van vijf jaar geëist, waarvan drie jaar voorwaardelijk. Ook wordt een geldboete van 1 miljoen euro voorgesteld. Verder wil justitie dat Le Pen vijf jaar lang niet verkiesbaar mag zijn. Dit zou haar deelname aan de presidentsverkiezingen in 2027 in de weg kunnen staan.

Politieke positie onder druk

Le Pen deed in het verleden drie keer mee aan de Franse presidentsverkiezingen. In zowel 2017 als 2022 eindigde zij als tweede, achter zittend president Emmanuel Macron. Haar partij, Rassemblement National, staat in recente peilingen bovenaan.

Bron: NOS

Recente publicaties

Inflatie stijgt naar 3,7 procent door aanhoudend hoge energieprijzen

De prijsdalingen in de supermarkt zijn niet voldoende om...

Twee miljoen gepensioneerden kunnen rekenen op flinke pensioenverhoging in 2027

Oud-winkelmedewerkers die pensioen ontvangen van Pensioenfonds Detailhandel, kunnen volgend...

Nederlandse economie groeit verder dankzij sterke industrie en export

Nederlandse machinefabrikanten hebben opnieuw een sterk kwartaal achter de...

Nederland sterk afhankelijk van China voor cruciale grondstoffen

Gallium is geen metaal waar veel mensen dagelijks bij...

Gerelateerde artikelen