dinsdag, mei 26, 2026
16.8 C
Groningen

Russische aanval op Kyiv met drones en raketten na uitruil gevangenen

In de nacht van vrijdag op zaterdag is Kyiv getroffen door een van de meest intensieve luchtaanvallen sinds het begin van de oorlog. Volgens de Oekraïense luchtmacht werden in totaal 250 drones en 14 ballistische raketten ingezet. De aanval leidde tot meerdere gewonden en aanzienlijke schade in de stad.

Inwoners schuilen in metrostations na dronewaarschuwing

Voorafgaand aan de aanval waarschuwde de burgemeester van Kyiv voor naderende drones. Veel inwoners brachten de nacht door in metrostations om zichzelf in veiligheid te brengen. Volgens ooggetuigen trokken golven van drones over de stad, gevolgd door meerdere explosies. Op verschillende locaties ontstonden branden en dronebrokstukken kwamen neer op een winkelcentrum en een woongebouw.

Oekraïense president: ‘Rusland houdt het conflict gaande’

President Zelensky wijst Moskou aan als de oorzaak van het voortduren van de oorlog. Hij stelt dat alleen nieuwe sancties effect kunnen hebben: “Poetin wil geen vrede.” De aanval op Kyiv wordt door Oekraïne gezien als een bewijs dat Rusland niet uit is op een staakt-het-vuren.

Grootste gevangenenruil sinds begin oorlog van start gegaan

Enkele uren voor de aanval begon, vond aan de grens met Belarus de eerste fase van een grote gevangenenruil plaats. Duizend krijgsgevangenen aan beide zijden mogen terugkeren naar hun land van herkomst. Volgens de Turkse minister van Buitenlandse Zaken moet deze ruil het vertrouwen herstellen tussen de landen.

Vredesoverleg stagneert door ‘onacceptabele eisen’

Hoewel de ruil werd overeengekomen tijdens gesprekken in Istanbul op 16 mei, blijven vredesonderhandelingen moeizaam verlopen. Oekraïense bronnen stellen dat Rusland eisen heeft gesteld die niet bespreekbaar zijn, waaronder de volledige militaire terugtrekking uit gebieden die nu onder Oekraïense controle staan. Europese leiders uiten zorgen over de opstelling van president Poetin, die volgens hen inzet op gebiedsuitbreiding in plaats van vrede.

Bron: NOS

Recente publicaties

Koopwoningen in april ruim 4 procent duurder dan jaar daarvoor

De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in april opnieuw...

Meer deeltijders willen meer werken in 2026, onderbenutting loopt weer op

De Nederlandse arbeidsmarkt oogt op papier nog altijd krap,...

Inflatie stijgt naar 2,8 procent in april 2026

De inflatie in Nederland is in april uitgekomen op...

Nederlands bbp per inwoner vierde van de EU in 2025

Het Nederlands bbp per inwoner kwam in 2025 uit...

Pensioenfondsen onder nieuw pensioenstelsel voelen beursklappen ook

De beurs onrust door het conflict in het Midden-Oosten...

Gerelateerde artikelen