zondag, juli 19, 2026
14.8 C
Groningen

Willem II degradeert na verlies, Telstar keert terug op hoogste niveau na 47 jaar

Na bijna een halve eeuw afwezigheid keert Telstar terug op het hoogste voetbalniveau van Nederland. De ploeg uit Velsen-Zuid wist in Tilburg met 1-3 te winnen van Willem II, dat daardoor degradeert naar de eerste divisie.

Sterk begin van Telstar legt basis voor promotie

De uitwedstrijd in een volgepakt Koning Willem II Stadion begon voortvarend voor de bezoekers. Al na zeven minuten opende Mees Kaandorp de score. Kort daarna verdubbelde Youssef El Kachati de voorsprong met een doelpunt onder doelman Thomas Didillon-Hödl door. Het was zijn negende treffer in tien wedstrijden.

El Kachati, die vermoedelijk zijn laatste wedstrijd voor Telstar speelde vanwege een aflopend contract, was ook daarna gevaarlijk. Een derde doelpunt bleef echter uit.

Willem II vindt kortstondig hoop

De spanning bij Willem II was voelbaar. De ploeg, zestiende in de eredivisie, moest winnen om degradatie te voorkomen. Halverwege de eerste helft bracht een via de muur getoucheerde vrije trap van Rob Nizet de hoop terug in het stadion: 1-2. Even later raakte Ringo Meerveld nog de lat, maar de gelijkmaker viel niet.

Beslissing valt in de tweede helft

In plaats van de verwachte 2-2 viel aan de andere kant de 1-3. Kaandorp kopte zijn tweede van de avond binnen en besliste daarmee het duel. Het publiek in Tilburg werd stil, het besef dat degradatie onafwendbaar was, groeide met de minuut.

Voor Telstar begon het feest. De terugkeer naar de eredivisie na 47 jaar werd met luid gejuich gevierd.

Bron: NOS

Recente publicaties

Inflatie is 3 procent, maar voelt veel hoger voor consumenten

De officiële inflatie in Nederland ligt al langere tijd...

Minder bedrijven investeren in verduurzaming in 2026

Nederlandse bedrijven investeren minder vaak in verduurzaming dan een...

Hogere hypotheekrente remt stijging van huizenprijzen af

De huizenprijzen blijven stijgen, maar het tempo gaat omlaag....

Inflatie daalt in juni naar 2,9 procent door lagere olieprijs

De inflatie in Nederland is in juni uitgekomen op...

Doel van 100.000 nieuwe woningen komt in 2027 mogelijk in zicht

De woningbouw kan in 2027 uitkomen op ongeveer 100.000...

Gerelateerde artikelen