zaterdag, mei 30, 2026
19 C
Groningen

Slachtoffer Lisa (17) belde zelf politie voor aanval in Duivendrecht

De politie heeft meer details naar buiten gebracht over de dood van de 17-jarige Lisa, die in de nacht van dinsdag op woensdag werd aangetroffen in Duivendrecht. Het slachtoffer had kort voor haar dood zelf contact opgenomen met de meldkamer. Rond 04.15 uur vonden agenten haar lichaam langs de waterkant van de Holterbergweg. Uit onderzoek blijkt dat zij door geweld om het leven is gebracht.

Laatste momenten in beeld

Volgens de politie vertrok Lisa rond 03.30 uur met een (elektrische) fiets vanaf het Leidseplein in Amsterdam, onderweg naar Abcoude. Op de Holterbergweg werd ze aangevallen door een man op een fiets. Hoewel een groot deel van haar route op camerabeelden is vastgelegd, ontbreken duidelijke opnames van de laatste zeven minuten.

Getuigenoproep van politie

De recherche zoekt nog altijd getuigen die Lisa tussen het Amstelstation (bij de Breitnertoren) en de Holterbergweg hebben gezien. In het bijzonder richt het onderzoeksteam zich op drie voertuigen die tussen 04.10 en 04.30 uur over de Holterbergweg reden: een scooterrijder, een lichtkleurig bestelbusje en een Biro, een klein elektrisch stadsautootje.

Tientallen tips binnengekomen

Na de eerste oproep zijn er tientallen tips bij de politie binnengekomen. Deze informatie wordt momenteel onderzocht door het rechercheteam. Het onderzoek naar de toedracht en de identiteit van de dader is in volle gang.

Bron: NOS

Recente publicaties

Aantal huurwoningen krimpt verder, maar piek van verkoopgolf lijkt bereikt

Het aantal huurwoningen in Nederland blijft afnemen doordat investeerders...

Elektrische auto kan rol krijgen als buffer voor overvol stroomnet

Elektrische auto’s worden vaak genoemd als extra belasting voor...

Nederlanders ervaren klimaatbeleid steeds vaker als oneerlijk verdeeld

Veel Nederlanders vinden het nog altijd belangrijk dat Nederland...

Zorgen over hypotheeklasten nemen toe onder Nederlandse huiseigenaren

De financiële druk op Nederlandse huiseigenaren neemt toe. Dat...

Koopwoningen in april ruim 4 procent duurder dan jaar daarvoor

De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in april opnieuw...

Gerelateerde artikelen