woensdag, juni 17, 2026
11.5 C
Groningen

Ajax laat opnieuw punten liggen in eredivisie na gelijkspel

Ajax heeft in de tweede speelronde van de eredivisie opnieuw punten laten liggen. In Deventer eindigde het duel met Go Ahead Eagles in een 2-2 gelijkspel.

Vroege voorsprong voor Ajax

De Amsterdammers kenden een sterke start. Al in de beginfase kwam Ajax op voorsprong, al gebeurde dat met enig fortuin. Een mislukte uitverdediging van Gerrit Nauber belandde bij Davy Klaassen, die met een kopbal voor de 0-1 zorgde.

Met Ko Itakura in de basis leek Ajax de controle te pakken, maar het spelbeeld sloeg snel om. Go Ahead domineerde en werd na ruim twintig minuten beloond. Melle Meulensteen kopte vrijstaand de 1-1 binnen.

Eerbetoon in Deventer

Kort na de gelijkmaker werd de wedstrijd even stilgelegd. In het stadion klonk een staande ovatie ter nagedachtenis aan Jesse, het tweejarige zoontje van een Go Ahead-supporter dat recent is overleden.

Rust in met gelijke stand

Op slag van rust leek Go Ahead Eagles het duel naar zich toe te trekken. Evert Linthorst schoot overtuigend raak: 2-1. Toch wist Ajax in blessuretijd van de eerste helft weer op gelijke hoogte te komen via Youri Baas, die de 2-2 binnenschoot.

Weinig kansen in tweede helft

Na rust kreeg Ajax meer grip op de wedstrijd en zocht nadrukkelijk de aanval. Invaller Oscar Gloukh testte doelman Jari De Busser, die ook een schot van Steven Berghuis wist te keren.

Go Ahead kwam in de slotfase nog één keer gevaarlijk voor het doel. Victor Edvardsen mikte zijn vrije trap richting de kruising, maar Ajax-keeper Vítezslav Jaros redde knap. Het duel eindigde daarmee zonder winnaar: 2-2.

Bron: NOS; foto; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Recente publicaties

Starters in private huur betalen grootste deel inkomen aan wonen

Starters in een private huurwoning zijn van alle groepen...

DNB stelt groeiverwachting Nederlandse economie naar beneden bij

De Nederlandse economie groeit dit jaar minder hard dan...

ECB verhoogt rente voor het eerst in bijna drie jaar

De Europese Centrale Bank heeft de rente in de...

Productie industrie stijgt in april bijna 5 procent

De Nederlandse industrie heeft in april duidelijk meer geproduceerd...

Inflatie loopt in mei op naar 3,5 procent

De inflatie in Nederland is in mei gestegen naar...

Gerelateerde artikelen