donderdag, september 25, 2025
11.4 C
Amsterdam

Ballon d’Or naar Dembélé na sterk seizoen met PSG, Bonmatí en Wiegman ook bekroond

Ousmane Dembélé heeft in Parijs de Ballon d’Or ontvangen. De aanvaller van Paris Saint-Germain was vorig seizoen goed voor 33 doelpunten. Met die productie droeg hij bij aan zowel de landstitel als de winst van de Champions League. Het is de eerste keer sinds 2022 dat een Franse speler de onderscheiding krijgt; toen won Karim Benzema.

Bonmatí opnieuw de beste

Ook bij de vrouwen was de winnaar bekend gezicht. Aitana Bonmatí kreeg de Gouden Bal voor de derde keer op rij. De middenvelder van FC Barcelona voegde daarmee opnieuw een bijzonder hoofdstuk toe aan haar loopbaan. Geen enkele andere speelster wist de prijs zo vaak te winnen.

Wiegman krijgt Cruyff Trophy

Sarina Wiegman zorgde voor Nederlands succes. De bondscoach van Engeland kreeg de Johan Cruyff Trophy voor beste coach in het vrouwenvoetbal. Zij werd beloond voor het behalen van een tweede opeenvolgende Europese titel. “Het is extra bijzonder dat deze prijs naar Johan Cruijff is vernoemd,” zei Wiegman. “Hij vocht ervoor dat ieder kind kon voetballen. Laten we ons spel blijven verbinden.”

Overige prijzen

Tijdens het gala werden meerdere prijzen uitgereikt. Gianluigi Donnarumma werd uitgeroepen tot beste keeper bij de mannen, terwijl Hannah Hampton dezelfde titel bij de vrouwen kreeg. Viktor Gyökeres en Ewa Pajor werden topscorers. Jong talent ging naar Lamine Yamal en Vicky López van FC Barcelona.

Arsenal werd uitgeroepen tot club van het jaar bij de vrouwen. Paris Saint-Germain kreeg de titel bij de mannen. Luis Enrique werd onderscheiden als beste coach en deelde die erkenning met Wiegman. Een humanitaire prijs ging naar Sira Martínez.

Nederlandse inbreng

Arne Slot was genomineerd als beste coach, maar zag de prijs naar Enrique gaan. Virgil van Dijk en Denzel Dumfries stonden ook op de lijst voor de Ballon d’Or. Van Dijk eindigde als 28ste, Dumfries als 25ste.

Het gala werd gepresenteerd door Ruud Gullit in het Théâtre du Châtelet. Fabio Capello overhandigde de Johan Cruyff Trophy aan Wiegman.

Bron: NOS; foto: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Vandaag

OM: doodgeschoten 15-jarige jongen had omgebouwd gasalarmpistool

De vijftienjarige die zondag in Capelle aan den IJssel...

Private investeerders stappen in bij TenneT Duitsland met miljardeninjectie

Voor de financiering van de energietransitie in Duitsland is...

Lidl veroordeeld in Frankrijk na dodelijk incident met alcoholverkoop aan 16-jarige

Lidl is in Frankrijk veroordeeld voor het verkopen van...

Bedrijven doelwit van chantage met neprecensies op Google

Steeds meer ondernemers worden slachtoffer van een nieuwe vorm...

Kinderombudsman: armoede drukt zwaar op welzijn van Nederlandse jeugd

De Kinderombudsman presenteerde het rapport Opgroeien in onzekerheid, waarin...

Gerelateerde artikelen