maandag, juli 27, 2026
14.3 C
Groningen

Ballon d’Or naar Dembélé na sterk seizoen met PSG, Bonmatí en Wiegman ook bekroond

Ousmane Dembélé heeft in Parijs de Ballon d’Or ontvangen. De aanvaller van Paris Saint-Germain was vorig seizoen goed voor 33 doelpunten. Met die productie droeg hij bij aan zowel de landstitel als de winst van de Champions League. Het is de eerste keer sinds 2022 dat een Franse speler de onderscheiding krijgt; toen won Karim Benzema.

Bonmatí opnieuw de beste

Ook bij de vrouwen was de winnaar bekend gezicht. Aitana Bonmatí kreeg de Gouden Bal voor de derde keer op rij. De middenvelder van FC Barcelona voegde daarmee opnieuw een bijzonder hoofdstuk toe aan haar loopbaan. Geen enkele andere speelster wist de prijs zo vaak te winnen.

Wiegman krijgt Cruyff Trophy

Sarina Wiegman zorgde voor Nederlands succes. De bondscoach van Engeland kreeg de Johan Cruyff Trophy voor beste coach in het vrouwenvoetbal. Zij werd beloond voor het behalen van een tweede opeenvolgende Europese titel. “Het is extra bijzonder dat deze prijs naar Johan Cruijff is vernoemd,” zei Wiegman. “Hij vocht ervoor dat ieder kind kon voetballen. Laten we ons spel blijven verbinden.”

Overige prijzen

Tijdens het gala werden meerdere prijzen uitgereikt. Gianluigi Donnarumma werd uitgeroepen tot beste keeper bij de mannen, terwijl Hannah Hampton dezelfde titel bij de vrouwen kreeg. Viktor Gyökeres en Ewa Pajor werden topscorers. Jong talent ging naar Lamine Yamal en Vicky López van FC Barcelona.

Arsenal werd uitgeroepen tot club van het jaar bij de vrouwen. Paris Saint-Germain kreeg de titel bij de mannen. Luis Enrique werd onderscheiden als beste coach en deelde die erkenning met Wiegman. Een humanitaire prijs ging naar Sira Martínez.

Nederlandse inbreng

Arne Slot was genomineerd als beste coach, maar zag de prijs naar Enrique gaan. Virgil van Dijk en Denzel Dumfries stonden ook op de lijst voor de Ballon d’Or. Van Dijk eindigde als 28ste, Dumfries als 25ste.

Het gala werd gepresenteerd door Ruud Gullit in het Théâtre du Châtelet. Fabio Capello overhandigde de Johan Cruyff Trophy aan Wiegman.

Bron: NOS; foto: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Recente publicaties

Waar ondernemers onbewust tijd en geld verliezen op kantoor

Als ondernemer let je scherp op de grote posten....

Inflatie is 3 procent, maar voelt veel hoger voor consumenten

De officiële inflatie in Nederland ligt al langere tijd...

Minder bedrijven investeren in verduurzaming in 2026

Nederlandse bedrijven investeren minder vaak in verduurzaming dan een...

Hogere hypotheekrente remt stijging van huizenprijzen af

De huizenprijzen blijven stijgen, maar het tempo gaat omlaag....

Inflatie daalt in juni naar 2,9 procent door lagere olieprijs

De inflatie in Nederland is in juni uitgekomen op...

Gerelateerde artikelen