donderdag, november 5, 2026
4.4 C
Groningen

COA schrapt Efteling-uitje ondanks 150.000 euro aan donaties

Het geplande bezoek aan de Efteling voor jonge asielzoekers uit Sint Annaparochie gaat niet door. Dat bevestigt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), ondanks dat er inmiddels ruim 150.000 euro is ingezameld om het uitje mogelijk te maken.

Uitje bedoeld om onrust te voorkomen

Aanleiding voor het geplande pretparkbezoek was de jaarlijkse dorpskermis in Sint Annaparochie. Tijdens de festiviteiten vorig jaar ontstonden er spanningen tussen lokale jongeren en asielzoekers. Om herhaling te voorkomen, besloot het COA voor deze groep jongeren een activiteit buiten het dorp te organiseren.

Toen bekend werd dat het COA het uitje naar Kaatsheuvel regelde, volgde op sociale media felle kritiek. Asielminister Faber uitte op X haar onvrede over het plan, omdat het met publieke middelen werd gefinancierd. Ze kondigde aan in gesprek te willen gaan met het COA. Kort daarop werd besloten om het geplande bezoek aan de Efteling te annuleren. In plaats daarvan zou de activiteit “een andere invulling” krijgen.

Ingezameld geld voor alternatieve activiteiten

Na de afzegging kwamen burgers en organisaties in actie. Er werden vier aparte inzamelingsacties gestart, waarmee in korte tijd meer dan 150.000 euro werd opgehaald. Het COA spreekt zijn waardering uit voor deze betrokkenheid.

Een woordvoerder laat weten: “Ze hebben veel meegemaakt in hun korte leven en een dagje uit laat hen weer kind zijn.”

Het ingezamelde bedrag zal in samenwerking met meerdere organisaties worden besteed aan alternatieve activiteiten voor kinderen en jongeren. Het gaat hierbij om initiatieven van onder meer De Vrolijkheid, TeamUp, VluchtelingenWerk, het Wolkentheater en Stichting Vluchtelingenkind.

“Hun werk is ontzettend waardevol. We zullen samen met deze organisaties zorgen dat het ingezamelde geld goed terechtkomt,” aldus het COA.

Bron: NOS

Recente publicaties

Inflatie stijgt naar 3,7 procent door aanhoudend hoge energieprijzen

De prijsdalingen in de supermarkt zijn niet voldoende om...

Twee miljoen gepensioneerden kunnen rekenen op flinke pensioenverhoging in 2027

Oud-winkelmedewerkers die pensioen ontvangen van Pensioenfonds Detailhandel, kunnen volgend...

Nederlandse economie groeit verder dankzij sterke industrie en export

Nederlandse machinefabrikanten hebben opnieuw een sterk kwartaal achter de...

Nederland sterk afhankelijk van China voor cruciale grondstoffen

Gallium is geen metaal waar veel mensen dagelijks bij...

Gerelateerde artikelen