Nadat er gisteren naar buiten werd gebracht dat er volgens een berekening 120.000 meer prikken gezet waren dan eerder gemeld, geeft demissionair minister Hugo de Jonge nu aan toch hieraan te twijfelen. Er wordt dan ook onderzocht of hierin fouten zijn gemaakt.
Het lijkt er nu zelfs op dat de uitkomst niet klopt, doordat de gezette prikken in de langdurige zorg dubbel zouden zijn meegeteld. Daarnaast geeft het landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ), dat zelf zijn cijfers vanaf het begin dagelijks registreert, aan dat er 60.000 prikken zijn gezet in ziekenhuizen, in plaats van de op het coronadashboard gemelde 81.000. Hierover werd eerder gezegd dat dat zou komen doordat het aantal prikken pas later gemeld wordt, maar het LNAZ noemt deze aanname “apert onjuist”.
De Jonge geeft in een verklaring aan het LNAZ als een “degelijke club” te kennen. “Als het LNAZ zegt dat er iets niet klopt, dan zou dat zomaar kunnen.” Daarom worden de nieuwe vaccinatiecijfers onderzocht. Het ministerie van Volksgezondheid zal eventuele fouten herstellen.
Kuipers is niet principieel tegen schattingen. “Voor het verhaal maakt het niet zo heel veel uit.” Op de vraag of de cijferverwarring het vertrouwen tussen zijn organisatie en het ministerie aantast, antwoordde Kuipers dat dit niet het geval is. “We gaan rustig door”, aldus de voorzitter van het LNAZ.
Foto: pixabay