zaterdag, juli 11, 2026
19.1 C
Groningen

Faillissementen juli 2025 dalen met 27 procent ten opzichte van vorig jaar

In juli 2025 zijn, gecorrigeerd voor zittingsdagen, 299 bedrijven failliet verklaard. Dat is 27 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het CBS. In juli 2024 lag het aantal nog 109 faillissementen hoger. Ook vergeleken met juni 2025 is sprake van een daling: het aantal faillissementen nam met 4 procent af.

Faillissementsgraad op lager niveau

De faillissementsgraad – het aantal faillissementen per 100 duizend bedrijven – kwam in juli uit op 8,1. Een jaar eerder lag dit nog op 11,3. Deze graad biedt een zuiverder beeld van faillissementsontwikkelingen, omdat het aantal bedrijven door de tijd heen kan fluctueren en sterk verschilt per sector.

Sinds het begin van de metingen in 2015 lag de faillissementsgraad het hoogst in maart 2015, met 24,8 faillissementen per 100 duizend bedrijven. Daarna zette een daling in, met een laagterecord van 3,4 in augustus 2021. Sinds 2024 blijft de faillissementsgraad op een relatief laag niveau.

Horeca blijft kwetsbare sector

In juli werden, niet gecorrigeerd voor zittingsdagen, relatief gezien de meeste faillissementen uitgesproken in de horeca. Daar gingen 35,1 bedrijven per 100 duizend failliet. Een jaar eerder lag dit aantal met 58,1 nog aanzienlijk hoger.

Recente publicaties

Minder bedrijven investeren in verduurzaming in 2026

Nederlandse bedrijven investeren minder vaak in verduurzaming dan een...

Hogere hypotheekrente remt stijging van huizenprijzen af

De huizenprijzen blijven stijgen, maar het tempo gaat omlaag....

Inflatie daalt in juni naar 2,9 procent door lagere olieprijs

De inflatie in Nederland is in juni uitgekomen op...

Doel van 100.000 nieuwe woningen komt in 2027 mogelijk in zicht

De woningbouw kan in 2027 uitkomen op ongeveer 100.000...

Dit verandert per 1 juli 2026: belverbod, duurdere pakketjes en nieuwe regels

Per 1 juli 2026 veranderen opnieuw verschillende regels die...

Gerelateerde artikelen