dinsdag, april 22, 2025
10.7 C
Amsterdam

Femke Kok eerste Nederlandse wereldbekerwinnares ooit op de 500 meter

Als eerste Nederlandse schaatsster ooit heeft Femke Kok deze zondag het wereldbekerklassement op de 500 meter gewonnen. Ze won in Heerenveen voor de vierde maal op rij een World Cup-wedstrijd, waarmee ze zich wist te verzekeren van een eerste plek in het klassement op deze kortste afstand.

De twintigjarige Friezin wist met 37,33 haar langzaamste 500 meter van dit seizoen te schaatsen, wat desondanks toch genoeg was om de eerste plek te behalen. De Russische Golikova behaalde het zilver en Kachanova het brons.

Het Nederlandse toptalent wist zaterdag ook al de snelste tijd in het Thialf neer te zetten en vorige week zette beide keren de 500 meter op haar naam, wat ze ook in Heerenveen deed.
Met deze vier overwinningen behaalde Kok de eerste plaats met 240 punten in het wereldbekerklassement over 500 meter. In dit eindklassement werd Golikova ook tweede en haar landgenote Fatkulina werd derde.

foto: Afbeelding van Сергей Ремизов via Pixabay

Vandaag

Woningprijzen blijven stijgen, meer transacties in maart 2025

De prijzen van bestaande koopwoningen in Nederland zijn in...

Nabestaanden eisen schadevergoeding van politie na dubbele moord Weiteveen

De nabestaanden van een echtpaar dat vorig jaar om...

Go Ahead Eagles boekt historische bekerzege na strafschoppen

Go Ahead Eagles heeft zich verzekerd van een plek...

Paus Franciscus overleden op 88-jarige leeftijd

Paus Franciscus is op 88-jarige leeftijd overleden. Kardinaal Kevin...

Piastri grijpt leiding in WK na zege in Saudi-Arabië, Verstappen tweede

Oscar Piastri heeft in Jeddah de Grand Prix van...

Gerelateerde artikelen