Tallon Griekspoor heeft zijn goede vorm opnieuw bevestigd door het ATP-toernooi van Mallorca op zijn naam te schrijven. In de finale was de 28-jarige Nederlander in twee sets te sterk voor de Fransman Corentin Moutet: 7-5, 7-6 (3). Voor Griekspoor is het zijn derde titel op het hoogste niveau.
Sterk optreden op gras
Het duel op het Spaanse eiland verliep lange tijd gelijk op. In de eerste set wisten beide spelers hun servicegames met relatief gemak te behouden, ondanks de hoge temperaturen van zo’n 36 graden. Moutet kreeg als eerste kans op een break bij 2-2, maar kon die niet benutten. Griekspoor sloeg op 6-5 toe met een krachtige return en pakte daarmee de eerste set.
Moutet uit frustratie racket kapot
De tweede set begon stroef voor beide tennissers. Moutet, die voor de tweede keer in zijn carrière in een ATP-finale stond, kende zichtbaar meer moeite met zijn service en raakte geïrriteerd. Zijn frustratie uitte zich in het kapotslaan van zijn racket. Ondanks het verzet van de Fransman trok Griekspoor in de tiebreak aan het langste eind.
Korte voorbereiding op Wimbledon
Griekspoor hoeft niet lang te wachten op zijn volgende wedstrijd. Al maandag treedt hij aan in de eerste ronde van Wimbledon. Daarin neemt hij het op tegen de Amerikaan Jenson Brooksby. Dankzij zijn overwinning in Mallorca kan de Nederlander met vertrouwen aan het grandslamtoernooi beginnen.
Bron: NOS