donderdag, april 23, 2026
13.3 C
Groningen

Oogartsen: “rustigste Nieuwjaarsnacht in jaren”

Oogartsen spreken van de “rustigste nieuwjaarsnacht in jaren”, aangezien het Oogziekenhuis Rotterdam afgelopen nacht slechts één vuurwerkslachtoffer heeft behandeld. Vorig jaar werden er nog achttien slachtoffers binnengebracht. Het ziekenhuis laat weten dat ze daarnaast twee mensen hebben geholpen nadat ze oogletsel opliepen bij carbidschieten, hoewel deze beide niet geopereerd hoefden te worden.
Het Oogziekenhuis Rotterdam heeft slechts één persoon geopereerd aan oogletsel en hoewel het niet uitsluit dat er in andere regio’s meer mensen zijn binnen gebracht, zullen volgens hen grote aantallen onwaarschijnlijk zijn.
Het doel van het kabinet om de zorg dit jaar te ontzien van extra patiënten, lijkt hiermee dus geslaagd te zijn. Vorig jaar hebben ruim 1300 vuurwerkslachtoffers zich gemeld bij huisartsenposten en hoewel de cijfers van dit jaar nog niet compleet zijn, hebben de ziekenhuizen in Gouda en het LUMC geen vuurwerkslachtoffers hoeven verzorgen. Dit terwijl er vorig jaar zeventien slachtoffers werden binnen gebracht.

Door Annelien Bosboom; bron: nu.nl;foto: Pixabay Afbeelding van Reimund Bertrams via Pixabay

Recente publicaties

Stroomnet gaat voor het eerst helemaal op slot: wat zijn de gevolgen?

Het volle stroomnet was de afgelopen jaren vooral een...

Grote zorgen over persoonlijke financiën door oorlog in Midden-Oosten

De oorlog in het Midden-Oosten speelt zich ver van...

Arbeidsproductiviteit Nederlandse economie stijgt fors in 2025

De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent....

De kracht van het noorden en ondernemerschap

In Familiehotel Paterswolde vond een tafelgesprek plaats met zeven...

Van baan wisselen in 2026 kan pensioencompensatie kosten

Van baan veranderen voelt vaak als een stap vooruit....

Gerelateerde artikelen