donderdag, september 10, 2026
18.4 C
Groningen

Oogartsen: “rustigste Nieuwjaarsnacht in jaren”

Oogartsen spreken van de “rustigste nieuwjaarsnacht in jaren”, aangezien het Oogziekenhuis Rotterdam afgelopen nacht slechts één vuurwerkslachtoffer heeft behandeld. Vorig jaar werden er nog achttien slachtoffers binnengebracht. Het ziekenhuis laat weten dat ze daarnaast twee mensen hebben geholpen nadat ze oogletsel opliepen bij carbidschieten, hoewel deze beide niet geopereerd hoefden te worden.
Het Oogziekenhuis Rotterdam heeft slechts één persoon geopereerd aan oogletsel en hoewel het niet uitsluit dat er in andere regio’s meer mensen zijn binnen gebracht, zullen volgens hen grote aantallen onwaarschijnlijk zijn.
Het doel van het kabinet om de zorg dit jaar te ontzien van extra patiënten, lijkt hiermee dus geslaagd te zijn. Vorig jaar hebben ruim 1300 vuurwerkslachtoffers zich gemeld bij huisartsenposten en hoewel de cijfers van dit jaar nog niet compleet zijn, hebben de ziekenhuizen in Gouda en het LUMC geen vuurwerkslachtoffers hoeven verzorgen. Dit terwijl er vorig jaar zeventien slachtoffers werden binnen gebracht.

Door Annelien Bosboom; bron: nu.nl;foto: Pixabay Afbeelding van Reimund Bertrams via Pixabay

Recente publicaties

Belastingdruk huishoudens daalt sinds 2011, maar verschillen blijven groot

Nederlandse huishoudens dragen een kleiner deel van hun bruto...

Zakelijke dienstverlening groeit verder, maar prijzen spelen grote rol

De zakelijke dienstverlening blijft groeien. In het tweede kwartaal...

Jongere generaties rijker, maar woningmarkt maakt verschil groter

Jongere generaties zijn op dezelfde leeftijd meestal financieel beter...

Volkswagen schrapt 50.000 banen, maar houdt fabrieken voorlopig open

Volkswagen gaat opnieuw diep snijden in de organisatie. De...

Energie blijft prijsdruk geven, terwijl versoepeling klimaatregels weinig helpt

De discussie over energie wordt steeds ingewikkelder. Huishoudens merken...

Gerelateerde artikelen