Tijdens een normale werkdag in Zutphen ervoer Fokko Beuker, eigenaar van de zonnestudio Beauty Passage, iets zeer uitzonderlijks: een bevalling. “Ik heb heel veel meegemaakt, maar dit nog niet,” zegt Beuker. Hij werd onverwachts de hulpverlener toen een vaste klant onverwacht begon te bevallen. “Toen ik binnenkwam lopen, zag ik het hoofdje er al uitkomen. Ik heb toen gelijk 112 gebeld,” legt Beuker uit.
Snelle bevalling voor de hulpdiensten arriveerden
De bevalling, die slechts 10 minuten duurde, volgde zo snel dat de hulpdiensten het kindje niet konden verwelkomen. “Ik ben helemaal van slag. Het ging zo snel,” vervolgt Fokko. Hij zorgde voor de eerste noodzakelijke handelingen: “Ik heb handdoeken gepakt en ruimte gemaakt voor de hulpdiensten.” Ondanks de hectiek, bleef het pasgeboren meisje gezond. “Ze maakte geen geluid, maar ze ademde wel. Het buikje ging heen en weer. Je weet niet wat je moet doen,” deelt Beuker over de kritieke momenten na de geboorte.
De nasleep van een onverwachte geboorte
Na de geboorte en de komst van de hulpverleners, die bevestigden dat het kindje gezond was, stond Beuker voor de uitdaging om zijn dagelijkse routine weer op te pakken. “Ik was erg blij toen de ambulance er was, je weet niet wat je moet doen,” zegt de opgeluchte Fokko. De moeder was onwetend over haar zwangerschap, wat bijdroeg aan de onverwachtheid van de gebeurtenis. “Ze komt hier vaker en als je zwanger bent, mag je niet onder de zonnebank,” legt hij uit. Beuker sloot zijn dag af met een laatste zorgzame gebaar door zijn dochter te bellen voor hulp met babykleding, omdat “de spullen van de vrouw staan hier nog. En het kindje heeft geen kleren natuurlijk.”
Bron: Omroep Gelderland