maandag, juni 8, 2026
20.2 C
Groningen

Lorena Wiebes wint Gent-Wevelgem voor tweede jaar op rij

Lorena Wiebes heeft de veertiende editie van Gent-Wevelgem voor vrouwen op haar naam geschreven. De renster van SD Worx toonde zich na een koers van 169 kilometer opnieuw de snelste in de massasprint.

Wiebes bereikt mijlpaal van honderd zeges

Voor de 26-jarige Wiebes betekende de overwinning in Gent-Wevelgem haar honderdste zege op het hoogste niveau. De Nederlandse renster verkeert in uitstekende vorm: eerder deze maand won ze ook al Sanremo Women en Classic Brugge-De Panne.

In de eindsprint moest Elisa Balsamo genoegen nemen met de tweede plaats, gevolgd door Charlotte Kool, die als derde over de streep kwam.

Waaiervorming in De Moeren en valpartij

Zoals vaker gebeurde het breekpunt in de koers in De Moeren, een open gebied waar de wind vrij spel heeft. Hoewel het peloton in waaiers uiteenviel, ontstond er geen beslissende schifting. De onrust leidde wel tot meerdere valpartijen. Nienke Veenhoven van Visma-Lease a Bike was het grootste slachtoffer en werd met een ambulance afgevoerd.

Aanval op de Kemmelberg zonder succes

Bij de eerste beklimming van de Kemmelberg, zo’n vijftig kilometer voor de finish, ontstond een kopgroep met onder anderen Lotte Kopecky, Lorena Wiebes, Mischa Bredewold, Elisa Balsamo en Lucinda Brand. Hun voorsprong hield echter geen stand.

Opnieuw op de Kemmelberg, 35 kilometer voor de meet, versnelde Kopecky. Ze kreeg gezelschap van Elisa Longo Borghini, Letizia Borghesi, Chloé Dygert en haar ploeggenote Wiebes. De groep wist het peloton echter niet achter zich te houden.

Sprint beslist de koers in Wevelgem

In de laatste kilometers probeerde Lidl-Trek nog een scheiding te forceren door gebruik te maken van de wind, maar hun aanval bleef zonder resultaat. De koers eindigde in een massasprint, waarbij Kopecky de lead-out verzorgde voor Wiebes. Die maakte het overtuigend af en bewees opnieuw haar sprintkwaliteiten.

Bron: NOS; foto: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en; Hoebele

Recente publicaties

Mensen met beperking ervaren nog altijd achterstand in samenleving

Tien jaar nadat Nederland het VN-verdrag handicap bekrachtigde, is...

ActuMa-netwerkevent brengt ondernemers samen in Eexterveen

Donderdag 4 juni stond bij ActuMa in het teken...

Bedrijven kiezen vaker voor automatisering door personeelstekort

Het personeelstekort blijft voor veel Nederlandse bedrijven een hardnekkig...

Nederlandse industrie groeit door hamstergedrag van bedrijven

De Nederlandse industrie profiteert momenteel van een opvallende toename...

Gerelateerde artikelen