dinsdag, september 29, 2026
17.8 C
Groningen

Detailhandel ziet omzetstijging van 3,4 procent in maart

De Nederlandse detailhandel heeft in maart 2025 een omzetgroei van 3,4 procent geboekt ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dit blijkt uit de nieuwste cijfers van het CBS. Het verkoopvolume lag 1,0 procent hoger. De cijfers zijn aangepast voor het aantal en type koopdagen in de maand.

Sterke groei non-food, vooral in schoenen en recreatie

De omzet binnen de non-foodsector, inclusief winkels zonder fysieke locatie, steeg met 4,4 procent. Het bijbehorende verkoopvolume groeide met 3,2 procent. Met name de winkels in schoenen en lederwaren (+10,6 procent), recreatieartikelen (+8,4 procent) en drogisterijen (+5,7 procent) presteerden goed. Ook kledingwinkels en doe-het-zelfzaken lieten een omzetstijging zien.

Tegelijkertijd daalde de omzet bij winkels in meubels en woninginrichting (-0,8 procent) en consumentenelektronica (-3,7 procent), wat aansluit bij de dalende trend van vorige maand.

Foodsector groeit bescheiden ondanks lager volume

Winkels in voedings- en genotmiddelen realiseerden in maart een omzetstijging van 1,5 procent ten opzichte van maart 2024. Opvallend is dat het verkoopvolume met 3,3 procent daalde. Supermarkten boekten een omzetgroei van 1,4 procent, terwijl speciaalzaken 1,8 procent meer verkochten.

Online verkoop zet opwaartse lijn voort

De online detailhandel presteerde in maart sterk, met een totale omzetgroei van 7,0 procent. Webwinkels die zich volledig richten op online verkoop noteerden zelfs een toename van 9,8 procent. Multichannelwinkels, waarbij online verkoop een nevenactiviteit is, zagen hun omzet online met 2,9 procent stijgen.

De online omzet was hoger bij winkels in voeding, drogisterijen en kleding. Alleen de online verkopen van consumentenelektronica lagen lager dan een jaar eerder.

Recente publicaties

Hitte kost Nederlandse economie miljarden en legt zwakke plekken bloot

De uitzonderlijke hitte van afgelopen zomer heeft de Nederlandse...

Stressverzuim groeit hard en zet werkgevers steeds meer onder druk

Werkgevers krijgen steeds vaker te maken met werknemers die...

WeldingSynergy helpt metaalbedrijven hun laswerk aantoonbaar op orde te krijgen en te houden

Goed laswerk is voor veel bedrijven letterlijk en figuurlijk...

Ondernemen in beweging: keuzes, risico’s en verduurzaming

Ondernemen betekent voortdurend keuzes maken. Over groei en personeel,...

Ontslag vaker door economische redenen, minder vaak door nieuwe baan

De arbeidsmarkt blijft in beweging, maar de reden waarom...

Gerelateerde artikelen