zondag, juli 19, 2026
14.8 C
Groningen

Feyenoord verkleint achterstand op PSV na zege in Sittard

De strijd om de bovenste plekken in de Eredivisie blijft spannend. Feyenoord boekte in Sittard een 0-2 overwinning op Fortuna en staat daardoor voorlopig op twee punten van PSV, dat later op de dag aantreedt tegen Almere City.

Weinig spektakel in eerste helft

De wedstrijd begon onder zonnige omstandigheden en met een eerbetoon aan oud-trainer Leo Beenhakker. Hoewel de sfeer goed was, bleef het spel in de eerste helft tam. De formatie van oud-Feyenoorder Danny Buijs hield verdedigend stand, en grote kansen bleven lang uit.

De eerste mogelijkheid kwam na een kwartier van Feyenoord-spits Ayase Ueda, maar zijn schot werd eenvoudig gestopt door keeper Mattijs Branderhorst. Aan de andere kant kopte Rodrigo Guth namens Fortuna op doel, maar ook dat leverde geen verandering in de stand op.

Blessure en kansen voor rust

Een ongelukkige botsing halverwege de eerste helft zorgde voor een blessurebehandeling bij Fortuna-aanvoerder Ivo Pinto. Hij kon de wedstrijd uiteindelijk wel hervatten. Kort voor rust kopte Makan Aiko nog gevaarlijk over voor de thuisploeg.

Feyenoord maakt het verschil na rust

Na de pauze bracht Feyenoord-trainer Robin van Persie twee verse krachten in het veld, maar dat leidde aanvankelijk niet tot beter spel. De ban werd gebroken door Jakub Moder, die na een teruggekopte bal van dichtbij de 0-1 binnenschoot.

Niet veel later volgde een strafschop voor de bezoekers. Antoni Milambo werd gevloerd en scheidsrechter Alex Bos wees naar de stip. Moder benutte het buitenkansje feilloos en bracht de marge op twee doelpunten.

Fortuna mist aansluiting en eindigt met tien man

Fortuna Sittard probeerde nog wat terug te doen via onder meer Luka Tunjic en invaller Ezequiel Bullaude, maar de aansluitingstreffer bleef uit. De thuisploeg zag bovendien Edouard Michut met rood vertrekken na zijn tweede gele kaart. Feyenoord raakte in de slotfase nog de lat, maar de stand bleef 0-2.

Met deze overwinning nadert Feyenoord de koploper in de ranglijst, al heeft PSV nog een wedstrijd tegoed. Fortuna ziet de kansen op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal verder slinken.

Bron: NOS

Recente publicaties

Inflatie is 3 procent, maar voelt veel hoger voor consumenten

De officiële inflatie in Nederland ligt al langere tijd...

Minder bedrijven investeren in verduurzaming in 2026

Nederlandse bedrijven investeren minder vaak in verduurzaming dan een...

Hogere hypotheekrente remt stijging van huizenprijzen af

De huizenprijzen blijven stijgen, maar het tempo gaat omlaag....

Inflatie daalt in juni naar 2,9 procent door lagere olieprijs

De inflatie in Nederland is in juni uitgekomen op...

Doel van 100.000 nieuwe woningen komt in 2027 mogelijk in zicht

De woningbouw kan in 2027 uitkomen op ongeveer 100.000...

Gerelateerde artikelen