In het hart van Parijs is maandagochtend een overval gepleegd in het Louvre, het bekendste museum van Frankrijk. Minister van Cultuur Rachida Dati maakte het nieuws bekend via X.
Volgens de eerste berichten ging het om een snelle, goed voorbereide actie. Het museum ontvangt dagelijks meer dan 25.000 bezoekers en huisvest wereldberoemde kunstwerken, waaronder de Mona Lisa van Leonardo da Vinci. Een gewapende overval komt er zelden voor.
Gemaskerde daders dringen museum binnen
Franse media melden dat meerdere gemaskerde personen kort na opening van het museum hebben toegeslagen. Ze zouden ramen hebben ingeslagen en via een goederenlift naar een van de zalen zijn gegaan. Wat daar precies is gebeurd, probeert de politie nu te achterhalen.
De krant Le Parisien schrijft dat er mogelijk sieraden zijn gestolen die ooit tot de Napoleontische collectie behoorden, maar bevestiging vanuit het museum is er nog niet. De daders wisten volgens getuigen te ontkomen op een scooter.
“Geen gewonden gevallen”
Minister Dati liet weten dat er niemand gewond is geraakt. Ze noemde het incident “zorgwekkend” en benadrukte dat het om een aanval op cultureel erfgoed gaat. De Parijse politie onderzoekt hoe de overvallers het gebouw konden binnendringen ondanks de strenge toegangscontroles.
Bezoekers rustig geëvacueerd
Op sociale media verschijnen videobeelden waarop te zien is hoe bezoekers stap voor stap naar de uitgang worden geleid. Medewerkers blijven opvallend kalm en begeleiden de groepen richting de binnenplaats. Volgens Franse media verliep de evacuatie ordelijk en zonder paniek.
Louvre vandaag gesloten
Het Louvre heeft in een verklaring laten weten dat het “vanwege uitzonderlijke omstandigheden” voorlopig gesloten blijft. Mensen met een ticket krijgen hun geld terug.
Het museum trekt dagelijks tienduizenden bezoekers en is een van de belangrijkste toeristische trekpleisters van Frankrijk. Hoewel er in het verleden incidenten zijn geweest, komt een gewapende overval nauwelijks voor.
Bron: NOS