dinsdag, maart 18, 2025
1.6 C
Amsterdam

GGD blijkt al driekwart jaar te weten van privacylek

Het blijkt dat de GGD al maanden wist dat miljoenen privégegevens van Nederlanders slecht beveiligd waren in de coronasystemen. Er bestaat sinds april een export-functie in het systeem van de GGD, die het mogelijk maakt lijsten van geteste personen te downloaden en naar anderen door te sturen. Het was de bedoeling dat deze gebruikt zou worden voor het overdragen van gegevens naar andere systemen en het maken van rapportages, maar het bleek gevoelig te zijn voor misbruik en dat is dan ook gebeurd.

Maandag liet RTL Nieuws al weten dat gegevens van geteste personen verhandeld worden, waarop de GGD de export-functie stopgezet heeft. De nieuwszender heeft de afgelopen dagen vervolgens gesprekken gevoerd met GGD-medewerkers die betrokken zijn bij het inplannen van testafspraken en het bron- en contactonderzoek. Uit dit onderzoek is gebleken dat meerdere medewerkers al eerder hun kritiek hadden geuit, maar dat deze telkens werd weggewuifd door hun leidinggevenden.

Er zijn sinds 1 juni 2020 inmiddels bijna 8 miljoen coronatesten uitgevoerd en 800.000 bron- en contactonderzoeken uitgevoerd, waarvan alle gegevens in de databases van de GGD zitten.

Foto: pixabay

Vandaag

VVD wil fors hogere defensie-uitgaven: oproep tot 3,5 procent bbp

De VVD pleit voor een structurele verhoging van de...

OM eist 12 jaar cel en TBS voor moord op 17-jarige Jet

De officier van justitie heeft in haar requisitoir de...

Muzikale legende Rob de Nijs (82) overleden

Zanger Rob de Nijs is op 82-jarige leeftijd overleden....

Consumentenbond vraagt om transparantie bij kostenberekening terugleverkosten

In de recente evaluatie van de Consumentenbond zijn alarmerende...

Nederlandse export groeit sterk in januari 2025

In januari 2025 heeft Nederland een significante toename gezien...

Gerelateerde artikelen