dinsdag, september 29, 2026
22.6 C
Groningen

Nederlandse huishoudens verhogen consumptie in januari 2025

In januari 2025 noteerden Nederlandse huishoudens een toename van 1,2 procent in hun consumptie vergeleken met dezelfde maand in 2024, zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Deze stijging reflecteert een hogere aankoop van zowel goederen als diensten, rekening houdend met prijsaanpassingen en variaties in koopdagen.

Verdeling van uitgaven: goederen en diensten

De uitgaven aan voedings- en genotmiddelen stegen met 3,2 procent, terwijl duurzame goederen, zoals kleding, schoenen en huishoudelijke artikelen, een stijging van 1,5 procent zagen. Daarentegen was er een lichte daling van 0,5 procent in de categorie overige goederen, die zaken als energie en motorbrandstoffen omvat. Aan de kant van de diensten was er een toename van 0,9 procent, met significante bestedingen in vervoer, communicatie, horeca en culturele activiteiten.

Consumptieradar: vooruitzichten voor februari 2025

Volgens de Consumptieradar van het CBS zijn de vooruitzichten voor consumptie in februari 2025 gunstiger dan die in de voorgaande maand. Deze positieve trend wordt mede ondersteund door een verbeterde arbeidsmarkt en een toename in het consumentenvertrouwen, wat echter niet direct leidt tot een hogere groei van de consumptie.

Bron: CBS

Recente publicaties

Hitte kost Nederlandse economie miljarden en legt zwakke plekken bloot

De uitzonderlijke hitte van afgelopen zomer heeft de Nederlandse...

Stressverzuim groeit hard en zet werkgevers steeds meer onder druk

Werkgevers krijgen steeds vaker te maken met werknemers die...

WeldingSynergy helpt metaalbedrijven hun laswerk aantoonbaar op orde te krijgen en te houden

Goed laswerk is voor veel bedrijven letterlijk en figuurlijk...

Ondernemen in beweging: keuzes, risico’s en verduurzaming

Ondernemen betekent voortdurend keuzes maken. Over groei en personeel,...

Ontslag vaker door economische redenen, minder vaak door nieuwe baan

De arbeidsmarkt blijft in beweging, maar de reden waarom...

Gerelateerde artikelen