maandag, maart 24, 2025
12.5 C
Amsterdam

OM eist tot 5 jaar cel na ontdekking illegaal call-center in Drents vakantiehuisje

Vier mannen staan terecht voor een grootschalige bankhelpdeskfraude in Noord-Nederland, waarbij zij bijna een kwart miljoen euro van dertien slachtoffers hebben ontvreemd. De verdachten, drie uit Leeuwarden en één uit Groningen, hangt een maximale gevangenisstraf van vijf jaar boven het hoofd volgens de eisen van het Openbaar Ministerie.

Ontdekking van de fraude

De zaak kwam aan het rollen op 19 december 2023 na een melding van de echtgenote van een politieagent. Zij merkte op dat een auto verkeerd geparkeerd stond bij een vakantiepark in Gasselternijveen. Bij nadere inspectie rook zij een sterke geur van wiet vanuit een nabijgelegen vakantiehuisje en zag drugs en vier mannen die achter laptops zaten. Dit leidde tot een onderzoek waarbij de politie een opzet aantrof die leek op een callcenter.

Bewijsmateriaal en criminele activiteiten

De politie nam vervolgens vier laptops, dertien telefoons en een grote hoeveelheid simkaarten in beslag. Een huiszoeking in Leeuwarden bracht nog eens honderd simkaarten aan het licht. De verdachten worden beschuldigd van lidmaatschap van een criminele organisatie die zich bezighield met oplichting, diefstal, computervredebreuk en witwassen sinds juli 2023.

Geavanceerde methoden en gevolgen

De werkwijze van de verdachten was geraffineerd; ze maakten gebruik van versluierd taalgebruik waarin slachtoffers ‘vis’ en banken ‘baro’ werden genoemd. In een van de zaken verloor een vrouw binnen drie dagen 60.000 euro, nadat de daders het geld hadden overgeboekt naar een katvanger.

Slotopmerkingen van het OM en de verwachte uitspraak

Tijdens de rechtzitting benadrukte de officier van justitie de listigheid van de verdachten en de potentiële omvang van de fraude. De verdachten tonen geen berouw en blijven overwegend zwijgen of bieden ongeloofwaardige verhalen als verdediging. De rechtbank zal op 18 april 2025 uitspraak doen.

Bron: OM

Vandaag

Nederland uitgeschakeld na penaltyreeks door Spanje na enerverende kwartfinale

Het Nederlands elftal is er niet in geslaagd om...

Rijksrecherche onderzoekt overlijden na politieoptreden in Oss

De Rijksrecherche is een onderzoek gestart naar het overlijden...

Piastri pakt zege in GP van China, Verstappen eindigt als vierde

Oscar Piastri heeft zijn derde overwinning in de Formule...

Wiebes wint Sanremo Women na sterke sprint

Lorena Wiebes heeft de herintroductie van de vrouwenkoers Sanremo...

Veel kinderen praten thuis niet over grensoverschrijdend gedrag

Een aanzienlijk deel van de kinderen tussen 9 en...

Gerelateerde artikelen