vrijdag, augustus 14, 2026
28.8 C
Groningen

Omzet detailhandel neemt met bijna 4 procent toe in februari 2025

De Nederlandse detailhandel heeft in januari 2025 een omzetstijging van 3,8% gerealiseerd vergeleken met dezelfde maand in het voorgaande jaar, zo blijkt uit cijfers van het CBS. Na correctie voor koopdageneffecten was het verkoopvolume 2,0% hoger. Deze toename is deels te verklaren door de positieve ontwikkelingen in zowel de food- als non-foodsectoren.

Stijging in non-food en food sectoren

In de non-foodsector werd een omzetgroei van 2,9% geregistreerd, terwijl de foodsector zelfs een groei van 5,3% liet zien. Binnen de foodsector hebben met name de supermarkten goed gepresteerd met een omzetstijging van 4,9%. Speciaalzaken in deze sector deden het nog beter met een omzetgroei van 8,0%. Deze cijfers illustreren de aanhoudende trend van consumentenvoorkeur voor speciaalzaken die kwaliteit en specialisatie bieden.

Groei in online verkoop

De online verkoop heeft eveneens een stijging van 5,1% doorgemaakt ten opzichte van januari 2024. Hierbij hebben de webwinkels, als hoofdactiviteit verkoop via internet, een omzetgroei van 7,9% gerealiseerd. De multichannel winkels, waarbij online verkoop een nevenactiviteit is, zagen een groei van 1,0%. Deze cijfers benadrukken de toenemende belangrijkheid van een sterke online aanwezigheid binnen de detailhandel.

Branchespecifieke ontwikkelingen

Specifieke sectoren binnen de non-food markt lieten ook interessante trends zien. Drogisterijen en winkels in doe-het-zelfartikelen, inclusief keukens en vloeren, meldden een aanzienlijke omzetgroei, respectievelijk 12,6% en 4,2%. Echter, winkels gespecialiseerd in meubels en consumentenelektronica ondervonden een omzetdaling in deze maand, wat de variabiliteit in consumentenuitgaven per sector onderstreept.

Recente publicaties

Pensioenfondsen herstellen op beurs, maar verhoging blijft beperkt

Pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel...

Ondernemers krijgen weer meer vertrouwen, maar blijven voorzichtig

Nederlandse ondernemers kijken weer minder somber naar de economie....

Extreme hitte remde uitgaven, vooral buiten de steden

De extreme hitte van eind juni had direct invloed...

Winkels zetten in juni meer om, online verkoop groeit sterk door

De Nederlandse detailhandel heeft in juni opnieuw meer omzet...

Strengere regels zetten kleine cryptobedrijven onder druk

De Nederlandse cryptomarkt verandert snel. Waar een paar jaar...

Gerelateerde artikelen